Přehled trhů: EUR/USD, dluhopisy, ropa

Přehled trhů: EUR/USD, dluhopisy, ropa

Ropa: Cena ropy Brent včera poklesla asi o procento

Cena ropy Brent včera poklesla asi o procento. Data o amerických zásobách ropy sice poukázala na výrazně větší růst, než se čekalo, nicméně oproti číslům API byla nižší. Růst zásob surové ropy byl navíc doprovázen poklesem zásob produktů a poklesem využití kapacity rafinerií, což jinak negativní vyznění reportu snížilo. Stále však platí, že zásob ropy je letos díky jejich prudkému zvýšení v prvním čtvrtletí (a menšímu poklesu během léta) oproti předchozím rokům výrazně více. Z událostí v následujících dnech trhy sledují zejména data z Číny (HDP za 3. čtvrtletí a průmysl za září), která budou zveřejněna v pondělí. Rizika jsou podle nás pro ceny komodit spíše negativní.

Dluhopisy:  Výnosy německých dluhopisů šly lehce vzhůru

Výnosy německých dluhopisů šly lehce vzhůru. Šlo primárně o reakci na určitou úlevu na akciových trzích, které těží z poklesu sázek na růst sazeb v USA. Holubičí komentáře evropských centrálních bankéřů Constancia a Nowotnyho na trhu znát příliš nebyly. Nowotny mluvil otevřeně o tom, že eurozóna podporuje nové stimuly na podporu ekonomiky. Věříme, že pokud bude Fed s růstem sazeb otálet (a odsune ho až do příštího roku), silnější euro může dotlačit ECB k navýšení nebo natažení měnové expanze.

Ropa: Prudký propad žádostí o podporu v USA pomohl dolaru

Americký dolar včera vůči koši měn posílil asi o půl procenta. Dolaru pomohla zejména nečekaně dobrá čísla z trhu práce v podobě prudkého poklesu počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti (initial claims) a nepatrně vyšší jádrové inflace (CPI). Výraznější zisky brzdila horší podnikatelská nálada Philly Fedu. Euru naopak neprospěly komentáře o potřebě dalšího uvolnění měnové politiky. Dnes trh sleduje zejména výsledky americké průmyslové produkce za září, které mohou rovněž ovlivnit tržní sázky na růst oficiálních sazeb v USA. Včerejší initial claims poskytly o poznání optimističtější obrázek trhu práce než poslední payrolls…

Zdroj: analytický tým ČSOB

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!