Přehled trhů: EUR/USD, dluhopisy, ropa

Přehled trhů: EUR/USD, dluhopisy, ropa

EUR/USD: Americký dolar slušně zpevňoval

Americký dolar slušně zpevňoval. Měnový pár propadl až zpět na hranu 200denního průměru k úrovním 1,12 EUR/USD. Nevadily mu překvapivě slabé prodeje stávajících domů a sílu naopak vytěžil z pokračující série komentářů z Fedu, které potvrzují, že američtí centrální bankéři stále velice vážně zvažují růst sazeb v nejbližších měsících. Dnešní kalendář událostí je relativně slabý. Pokud se eurodolar usadí pod 200denním průměrem, může si otevřít prostor pro další zisky. A neměl by mu v tom pak překážet ani zítřejší dobrý výsledek evropských PMI.

 Duhopisy: Dluhopisy dál skáčou, jak akciové trhy pískají

Dluhopisy dál skáčou podle toho, jak pískají akciové trhy. Pozitivní obrat na akciovém trhu poslal německý bund do lehké defenzivy. Je ale zajímavé, že ostatní výnosy v Evropě se spíš držely výše. Může to být do jisté míry reakce na zhoršení francouzského ratingu od agentury Moody’s (na Aa2). Vítězství Syrizy v Řecku, jak jsme očekávali, na trhy nepřineslo zatím žádnou novou vlnu paniky. Řecké výnosy zůstaly pouze o 1 bps výše.

Ropa: Cena ropy Brent opět rostla

Po více než tříprocentním propadu v pátek cena ropy Brent v pondělí o tři procenta rostla. Pomáhala jí k tomu obecně lepší nálada na trzích (akcie včera posilovaly). Cena americké ropy WTI přitom rostla výrazněji, k čemuž pomáhají sázky na pokles zásob ropy v USA v minulém týdnu a asi i blížící se exspirace říjnového kontraktu. Ceny základních kovů se vyvíjely různě. Měď částečně korigovala předešlé ztráty, zatímco cena hliníku na LME dále klesala. Prostor pro výraznější růst cen mědi omezovala data ICSG za první půlrok, jež poukázala na v podstatě vybalancovaný trh (vloni ve stejném období byl trh v relativně významném deficitu).

Zdroj: analytický tým ČSOB

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!