Přehled trhů: EUR/USD, ropa, akcie, dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD, ropa, akcie, dluhopisy

EUR/USD: Dolar nedokázal proti euru více zabodovat

Dolar už včera nedokázal proti euru více zabodovat, což souviselo s americkými daty resp. lehce horším indexem podnikatelské nálady v průmyslu od Philly Fedu, který je na rozdíl od německého indexu Ifo na nízkých úrovních. Celkově dolar nemůže mít z příchozích dat radost, neboť ukazují na podprůměrný růst v tomto čtvrtletí – náš běžící odhad pro americký HDP (nowcast) naznačuje jen 1,6% růst. Nicméně na přelomu tohoto týdne musí být ve střehu spíše euro, neboť v neděli jsou na programu ve Španělsku parlamentní volby, přičemž výsledek nemusí být pro společnou měnu až tak příznivý, jak se ještě nedávno zdálo. Z voleb může vzejít heterogenní parlament, kdy postavit vládní koalici bude těžké.

Dluhopisy: Německé bundy prudce posílily

Německé bundy prudce posílily s tím, jak dobrá nálada na akciových trzích po zasedání Fedu vyprchala. Bund do velké míry také zůstal v závěsu za americkými delšími dluhopisy. Na obou trzích kromě akcií hrála ústřední roli také padající cena ropy, která ne a ne najít své dno. Nálada v průmyslu na východě USA (Philly Fed) navíc přinesla další lehké zklamání a vedla nás (spolu s čísly o průmyslu) k dalšímu snížení našeho odhadu pro růst Ameriky na konci roku (1,6 %).

EUR/USD: Dnes ráno se cena ropy Brent pohybuje poblíž 37 USD/barel

Cena ropy Brent se včera znovu přiblížila krizovým úrovním, i když se nedostala do jejich těsné blízkosti jako v pondělí. Cena americké ropy WTI klesala více, patrně k tomu přispěl i nečekaně velký růst zásob v USA. Žádné zásadní fundamentální novinky však jinak nepřichází a vysoká volatilita ceny i nadále vyplývá z hlavních nejistot, se kterými je trh konfrontován. Tedy riziko zpomalení čínské poptávky, riziko vyšší produkce ropy v Íránu a riziko dopadu nízkých cen ropy na producenty mimo OPEC. Dnes ráno se cena ropy Brent pohybuje poblíž 37 USD/barel. Posilování dolaru včera neprospívalo zejména cenám kovů – základní kovy zlevnily v průměru o 1,4 % a cena zlata se přiblížila šestiletým minimům.

Akcie: Wall Street odevzdala středeční zisky

Americké trhy nedokázaly navázat na středeční euforii a po třech růstových dnech došlo na výběr zisků. Index S&P 500 odevzdal 1,5 %, DJIA oslabil o 1,4 % a Nasdaq poklesl o 1,3 %. Zásilkový gigant FedEx hospodařil ve svém fiskálním 2Q končícím v listopadu se ziskem 2,58 USD/akcii při tržbách 12,5 mld. USD, zatímco analytici očekávali zisk na úrovni 2,5 USD/akcii a tržby ve výši 12,4 mld. USD. Akcie FedEx posílily o více než 2 %. Výrobce cereálií General Mills hospodařil ve svém fiskálním 2Q se ziskem 0,82 USD/akcii při tržbách 4,42 mld. USD, když analytický konsensus počítal se ziskem 0,83 USD/akcii při tržbách 4,61 mld. USD. Akcie General Mills propadly o více než 3 %. Softwarová společnost Oracle hospodařila ve svém fiskálním 2Q se ziskem 0,63 USD/akcii, čímž překonala konsensuální odhad analytiků o 3 centy. Akcie Oracle přesto propadly o více než 5 % poté, co tržby ve výši 9 mld. USD zaostaly za odhadem analytiků o 60 mil. USD. Oracle tak zaostal za odhady analytiků na úrovni tržeb již podesáté za posledních dvanáct kvartálů.

Zdroj:analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!