Přehled trhů: EUR/USD, ropa, akcie, dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD, ropa, akcie, dluhopisy

EUR/USD: Americký dolar den před zasedáním Fedu posiloval

Americký dolar den před zasedáním Fedu posiloval a to částečně díky tomu, že jádrová inflace v USA v listopadu vzrostla na 2 %. Dnešní den bude celý o výsledku zasedání Fedu. Věříme, že se americká centrální banka bude pokoušet udělat vše proto, aby se po tiskové konferenci Janet Yellenové neměly krátké výnosy důvod utrhnout dál vzhůru a dolar posilovat. Nemusí to ale být lehké. Navíc dolar před zasedáním Fedu neposiloval nijak dramaticky a měnový pár se drží poblíž 200denního průměru (1,10 EUR/USD). Věříme, že se po zasedání bude pohybovat spíše pod ním.

Ropa: Zákaz vývozu ropy z USA pravděpodobně skončí

Po předchozím divokém obchodování byla včerejší seance o něco klidnější a cena ropy Brent se ve finále měnila pouze málo. Včera byla zajímavá především zpráva o chystaném zrušení zákazu exportů ropy z USA, které již prošlo Kongresem. Vzhledem k malému rozdílu mezi cenou ropy Brent a WTI nečekáme větší dopad na trh, nicméně zrušení zákazu by v budoucnu mělo zamezit výrazným odchylkám cen benchmarků. Dnešek je především o zasedání Fedu respektive hlavně o tiskové konferenci po zasedání. Její vyznění podle nás trhy spíše uklidní, což může být pro cenu ropy mírně pozitivní zpráva. Ještě před Fedem budou zveřejněna oficiální data o zásobách ropy a produktů v USA, která naopak (vzhledem k včerejším obdobným statistikám od API) ropné býky asi nepotěší.

Akcie: Americké trhy před klíčovým zasedáním FEDu dále zpevnily

Investoři na amerických trzích navázali na pondělní posílení dalším růstem. Dařilo se všem hlavním sektorům, když včele růstu se pohybovaly sektory energetický, materiálový a naopak zaostávaly technologie a tituly necyklického sektoru. Index S&P 500 pak atakoval hladinu 2050b. a v rámci obchodního dne tuto úroveň několikrát překročil. Akcie společnost Apple Inc. pak hledají podporu na úrovni $110/akcii, kterou titul dosáhl během pondělního obchodního dne. Technicky ale ani tato hladina nemusí znamenat nepřekonatelnou hodnotu.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!