Přehled trhů: EUR/USD, Ropa, Akcie

Přehled trhů: EUR/USD, Ropa, Akcie

EUR/USD: Německá podnikatelská nálada měla pozitivní vliv na eurodolar

Výborný výsledek německé podnikatelské nálady měl včera pozitivní vliv na kurz eurodolaru stejně jako pokračující růst cen ropy. Naopak sestřelení ruského letadla se na trhu příliš neprojevilo. Pro dolar bylo nicméně znepokojující výrazné zhoršení spotřebitelské nálady za měsíc listopad. Dnes bude zveřejněna plejáda důležitých dat v USA, počínaje výdaji na zboží dlouhodobé spotřeby a spotřebitelské výdaje a příjmy. Tyto data umožní dát první reálnější představu o růstu americké ekonomiky v tomto kvartále (založenou na tvrdých datech). Prozatím se zdá, že růst se bude držet v blízkosti či lehce nad průměrem poledních let (2,2 %). Ty by mělo dolaru zatím vyhovovat.

Ropa: Cena ropy Brent se dostala nad 46 USD/barel

Sestřelení ruského letounu se projevilo i na ceně ropy Brent, která se dostala nad 46 USD/barel. K reakci přispělo patrně i odbourávání rekordních krátkých pozic ve futures kontraktech na Brent. To je faktor, který nahrává zvýšené volatilitě i pro následující dny (před zasedáním OPECu příští pátek). Dění na Blízkém východě tak dnes patrně přehluší data o zásobách ropy a produktů v USA, které mohou vzrůst více, než trh čeká (alespoň to naznačují včerejší data API).

Akcie: Druhý den růstu energetických společností udržel Wall Street v zisku

Přes úvodní pokles o 100 bodů indexu Dow Jones se nakonec indexům na Wall Street podařilo otočit výsledek do plusu. Největší podíl na včerejším růstu mají akcie energetických společností, když situace na trhu s ropou pomohla titulům Exxon Mobil a Chevron. Dařilo se také společnostem Chesepaeake + 6,2 % a Marathon Oil +5,5 %. Naopak situace se nevylepšuje v oblasti leteckých společností, když bezpečnostní opatření v Evropě a v USA zasáhne do jejich hospodářských výsledků. Delta Airlines ztratily přes 3 %. Končící výsledková sezóna včera upozornila na společnosti Campbell Soup, která překvapila výhledem do konce roku, a také rostly akcie Dollar Tree, když společnost prezentovala lepší výsledky za 3Q. Celkově index Dow Jones uzavřel růstem 0,12 %, S&P 500 o 0,13 % a Nasdaq zůstal prakticky beze změny včerejší hodnotě.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!