Přehled trhů: EUR/USD, Ropa, Dluhopisy,

Přehled trhů: EUR/USD, Ropa, Dluhopisy,

Ropa: Cena ropy Brent se dostala na nová čtyřtýdenní minima

Cena ropy Brent poklesla ve dvanácté z posledních třinácti seancí a cena se tak dostala na nová čtyřtýdenní minima. Ropě neprospívají mimo jiné asi ani sázky na další růst zásob surové ropy v USA (cena americké ropy WTI v posledních dvou dnech klesala výrazněji než v případě Brentu). Medvědí náladu na trhu nedokázalo zvrátit ani v pořadí šesté snížení sazeb od loňského listopadu ze závěru minulého týdne. V průměru klesaly i ceny základních kovů (-0,6 %).

Dluhopisy: Výnosy německých dluhopisů včera poklesly

Výnosy německých dluhopisů včera poklesly na dlouhém konci zhruba o 2 bps, a to především díky slabému výsledku prodejů nových domů a lehkým ztrátám akciových trhů. Na druhou stranu výraznějším ziskům bránil dobrý výsledek podnikatelské nálady Ifo, v rámci kterého došlo k překvapivému nárůstu očekávání. Současně subindex automobilového průmyslu ukázal, že kauza Volkswagen nemá zatím na německou ekonomiku žádný vliv.

V nadcházejících dnech budou evropské trhy spíše sledovat dění v USA (od výsledků Applu, přes Fed až po výsledek amerického HDP). Na konci týdne pak počítáme s lehkým nárůstem inflace v eurozóně (z -0,1 % na 0 % y/y).

EUR/USD: Eurodolar zůstává v úzkém pásmu

Eurodolar před zítřejším zasedáním Fedu zůstává v úzkém pásmu, přičemž euru nijak závratně nepomohl ani velmi dobrý výsledek německého indexu podnikatelské nálady Ifo, kde (s ohledem na aféru VW) zcela nečekaně vzrostl subindex očekávání. Trh bude i nadále čekat na Fed, který si skrze svůj komentář k zasedání může stále nechat otevřená vrátka ke zvýšení sazeb v prosinci, což by mohla být další podpora pro dolarové býky.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!