Přehled trhů: EUR/USD, Ropa, Dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD, Ropa, Dluhopisy

Ropa: Cena ropy Brent pokračovala včera v poklesu

Cena ropy Brent pokračovala včera v poklesu a měsíční kontrakt se dostal pod 48 USD/barel. Ceně ropy v posledních dvou dnech neprospívaly mimo jiné nezvykle vysoké zásoby benzínu v USA, které spolu s blížícím se návratem rafinerií z období údržby vyvolaly poměrně razantní pokles cen benzínu. Dnes trhy zajímají zejména data z amerického trhu práce, která naznačí jednak kondici americké ekonomiky, jednak budou hrát důležitou roli v rozhodování Fedu o načasování růstu oficiálních úrokových sazeb. O něco lepší výsledky z amerického trhu práce než trhem očekávaný výsledek by měl být pro cenu ropy spíše mírně pozitivní zprávou.

Dluhopisy: Německé dluhopisy nebyly schopné posílit

Německé dluhopisy nakonec nebyly schopné posílit na zprávu o překvapivém poklesu německých továrních zakázek. K výrazným změnám nedošlo ani na americkém trhu. Zdá se, že na obou březích Atlantiku se čeká na dnešní payrolls. Z našeho pohledu mohou čísla skončit nad tržním očekáváním a především krátkým americkým výnosům by mohly pomoci vzhůru. I delší konec křivky ale může zůstat pod tlakem. Ve světle amerických čísel asi trochu zapadne průmyslová produkce z Německa, která nám napoví, jak moc dobře skončí HDP v největší světové ekonomice za třetí kvartál.

EUR/USD: Eurodolar setrvává v úzkém pásmu pod hranicí 1,09

Eurodolar setrvává v úzkém pásmu pod hranicí 1,09 a vyčkává na dnešní klíčová data z amerického trhu práce. Trh očekává přírůstek nových pracovních sil za říjen ve výši 180 tisíc a my dokonce ještě vyšší číslo. Pokud by to tak dopadlo, tak eurodolar se opět vydá na jih, přičemž v případě, že zrychlí i mzdy, může být tento pohyb směrem k úrovni 1,05 ještě agresivnější. V případě slabšího výsledku trhu práce budou velmi důležité následné komentáře členů FOMC, když promluví i vlivné figury vedení Fedu – Bullard a Williams.

Zdroj: analytický tým ČSOB

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!