Přehled trhů: EUR/USD, Ropa, Dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD, Ropa, Dluhopisy

EUR/USD

Kurz eurodolaru osciluje v rozpětí 1,12 – 1,13 s tím, že aktuálně je blíže k nižší hranici. Dolar mohla včera povzbudit Béžové kniha Fedu. Ta byla vcelku optimistická, přičemž dokonce v některých regionech hlásila mzdové tlaky. Vyznění Béžové knihy podle nás vrací do hry zvýšení sazeb Fedu v září s tím, že pateční data z trhu práce hodně napoví. Euro však může být dnes dopoledne pod tlakem z obav před odpoledním zasedáním ECB. Problémy Číny a nízká inflace hovoří proto, aby Mario Draghi přeladil na holubičí notu. ECB rovněž zveřejní novou prognózu, kde bude zapotřebí revidovat odhad inflace směrem dolů.

Ropa

Volatilita cen ropy se včera vrátila k normálu. Cena měsíčního kontraktu na Brent vzrostla asi o 2 %. Býci sice nebyli nadšení z vcelku výrazného nárůstu zásob ropy v USA, nicméně ve večerních hodinách cena opět oživila a dostala se nad 50 USD/barel. Jistá úleva byla vidět i na cenách základních kovů, které v průměru rostly asi o procento. Cena mědi vzrostla nad 5100 USD/t.

Dluhopisy

Výnosy dluhopisů se včera změnily jen nepatrně. Zajímavým momentem bylo zveřejnění tzv. Béžové knihy Fedu, která byla vcelku optimistická. Vyznění podle nás vrací do hry zvýšení sazeb Fedu v září s tím, že pateční data z trhu práce hodně napoví. Dnešek bude nicméně o ECB. Dají se očekávat holubičí výroky, které nicméně nebudou podpořeny žádným novým opatřením. ECB bude rovněž publikovat novou prognózu, kde bude zapotřebí revidovat odhad inflace směrem dolů. Svoje si pak užije i český primární trh s dluhopisy, neboť stát bude emitovat pokladniční poukázky. Vzhledem k obrovskému přebytku likvidity v systému bude poptávka zřejmě velmi solidní, přičemž ministerstvo financí si bude zřejmě půjčovat více, než bude vracet.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!