Přehled trhů: EUR/USD, Ropa, dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD, Ropa, dluhopisy

EUR/USD: Dolar před blížícím se zasedání FOMC začal oslabovat
Kurz dolaru před blížícím se zasedání FOMC začal oslabovat, když již páteční čísla si americká měna nepřebrala úplně pozitivně (šlo především o slabší spotřebitelskou náladu). Rovněž dnešní měsíční data z Číny za srpen nejsou úplně povzbudivá a tak možná rostou obavy, že Fed ve čtvrtek sazby nakonec nezvýší. Rozhodnutí to každopádně bude extrémně těsné, když paradoxně další oslabování dolaru může způsobit, že se členové FOMC jeho síly nebudou tolik bát a úrokové sazby zvýší. Zde je třeba dodat, že (široce vážený) dolar je oproti minulému zasedání jen marginálně silnější a oproti zasedání v červnu o 3 %, kdy FOMC publikoval poslední odhady.

Dluhopisy: Německé výnosy spadly
Německé výnosy spadly (na dlouhém konci o 3,6 bps) kvůli slabému výkonu akciového trhu a poznámkám Coeura z ECB na adresu slabého růstu a pomalého oživení na pracovním trhu. Je jasné, že ECB na rozdíl od Fedu zůstává jednoznačně v holubičím módu a prostor pro nárůst krátkých i delších výnosů je zde zatím omezený. A to i v případě, že se americký Fed v tomto týdnu rozhoupe k růstu úrokových sazeb. Dnes bude zajímavé sledovat čísla z evropského průmyslu za červenec (čekáme dobrý výsledek)…, i když nakonec asi zůstanou ve stínu vyčkávání na čtvrteční zasedání Fedu.

Cena ropy Brent poklesla asi o procento a půl
Cena ropy Brent v pátek poklesla asi o procento a půl. V průměru se snižovaly i ceny základních kovů. Mírně slabší víkendová data z Číny (průmysl za srpen) dnes ráno cenám komodit neprospívají. Roli však může hrát i nervozita před zasedáním Fedu, které se rychle blíží.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!