Přehled trhů: EUR/USD, ropa, dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD, ropa, dluhopisy

Ropa: Cena ropy klesá

Cena ropy Brent se na začátku nového týdne vydala dolů. Těsně před exspirací se cena říjnového kontraktu (ICE) propadla pod 47 USD/barel. Zajímavé zprávy přišly včera z USA. Tamější Energetická informační agentura (EIA) zveřejnila prognózu produkce břidlicové ropy na říjen a opět počítá s poklesem. Jak vidno zpráva trh nijak nerozhodila. Vcelku výrazně klesaly i ceny základních kovů v průměru asi o 1,8 %. Hliníku nemusí prospívat poslední data z Číny, která poukazují na růst produkce v srpnu. Celkově v prvních osmi měsících rostla produkce tohoto kovu v Číně o 12 %.

Dluhopisy: Výnosové křivky v USA a eurozóně se jen nepatrně změnily

Výnosové křivky se v USA a eurozóně jen nepatrně změnily, přičemž v Evropě si trh nic nedělá ani z velmi dobrého výsledku průmyslové výroby eurozóny. Krátký konec výnosové křivky českých vládních dluhopisů zůstává v hlubokém záporu. Dnes vedle indexu podnikatelské nálady ZEW v Německu budou důležitá konjunkturální data v USA – konkrétně maloobchodní tržby a průmysl za duben. Jde o poslední konjunkturální data před zasedáním Fedu (ve středu a ve čtvrtek) a tak zejména krátký konec dolarové křivky je bude sledovat velmi pečlivě.

EUR/USD: Eurodolar zůstal bez výraznějších změn

Eurodolar zůstal ve včerejší seanci bez výraznějších změn. Euro mohlo něco vytěžit ze silného průmyslu a lehkého odbourávání na růst sazeb v USA, ale nakonec se mu to příliš nepovedlo. Měnový pár by měl před čtvrtečním verdiktem Fedu zůstat v napětí a neočekáváme příliš velké pohyby. Pokud Fed ve čtvrtek sazby skutečně zvýší, mělo by to být pro velkou část trhu překvapivé. To by dolaru mohlo přinést plusové body. Rozhodování však bude velice těsné.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!