Přehled trhů: EUR/USD, ropa, dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD, ropa, dluhopisy

Ropa: Produkce ropy v zemích OPECu v září vzrostla

Po včerejším prudkém propadu (-5 %) se cena ropy dnes stabilizuje kolem 50 USD/barel. Brzy ráno sice komoditám neprospěla data z Číny v podobě dovozů za září, které dopadly hůře, než se čekalo. Na cenu ropy však čísla zásadnější dopad nemají. Včera trh s ropou zajímala měsíční zpráva OPECu. Ta sice poukázala na relativně optimistická očekávání ohledně růstu světové poptávky po ropě v letošním roce, avšak odhalila i nárůst produkce ropy v zemích kartelu. To ceně ropy neprospělo. Co se týče dnešních dat z Číny, tak ta jsou zajímavější z pohledu základních kovů. Jejich celkové negativní vyznění například v případě mědi převažuje i vysoké dovozy tohoto kovu v září a její cena tak mírně klesá.

Dluhopisy: Výnosy na evropských trzích na začátku týdne klesaly

Výnosy na evropských trzích na začátku týdne klesaly. Byla to alespoň částečně reakce na výroky šéfa ECB Draghiho, který znovu připustil, že politika QE může být natažena, změněna její kompozice nebo i objem. Vzhůru šly pouze výnosy portugalských dluhopisů poté, co vládu nakonec pravděpodobně sestaví opoziční socialisté s podporou komunistů. Trhy se tak bojí, aby řada úsporných opatření z uplynulých let nebyla zrušena nebo upravena. V dalším průběhu týdne by měly dluhopisy sledovat výkony akciových trhů a ty žijí startující výsledkovou sezónou (dnes JP Morgan a Intel).

EUR/USD: Kurz eurodolaru zůstává pod hranicí 1,14

Kurz eurodolaru zůstává pod hranicí 1,14, když americká měna musí čelit pokračující vlně holubičích komentářů. Naposledy to byla členka FOMC Brainard, která uvedla, že by Fed měl raději čekat a sledovat vývoj, než se snažit tlačit na zvýšení úrokových sazeb. Finanční trhy podle ní dosud samy utáhly měnové a finanční podmínky o 50 bazických bodů. Dopoledne si trhy nepochybně počkají na německý index podnikatelské nálady ZEW, který už bude obsahovat dopad aféry VW. Slabší údaj by mohl mít krátkodobě negativní vliv na euro.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!