Přehled trhů EUR/USD, ropa, dluhopisy

Přehled trhů EUR/USD, ropa, dluhopisy

EUR/USD:  Eurodolar otevřel obchodování v úzkém pásmu

Při absenci významnějších makro událostí otevřel eurodolar obchodování v úzkém pásmu. Hitem týdne pro eurodolar zůstává zasedání ECB – u ní sázíme spíše na holubičí postoj, který sice nebude následován reálnou akcí, avšak i pouhá hrozba toho, že banka může v prosinci přistoupit k agresivnějším krokům, nemusí euru pomáhat.

Dluhopisy: Bezpečné dluhopisy přešlapují v USA i eurozóně na místě

Bezpečné dluhopisy přešlapují jak v USA, tak v eurozóně na místě. Jen výnosy periferních trhů šly včera poměrně slušně dolů poté, co Řekové v parlamentu schválili reformní balík. Tento týden je především v USA slabší na nová makročísla a ani členové Fedu asi nepřinesou trhům žádný nový impuls. V centru pozornosti tak zůstane výsledková sezóna a kondice akciových trhů – právě podle té by se měl pohybovat delší konec výnosových křivek. Svoji roli v eurozóně sehraje také zasedání ECB. I když Mario Draghi podle nás nic nového na říjnovém zasedání neoznámí, může trhy připravit na další otevření měnových kohoutů v prosinci (pravděpodobně natažení QE).

Ropa: Cena ropy Brent se snížila o 3,7 %

Ranní čínská data včera komodity nepotěšila a jejich ceny tak klesaly napříč celým spektrem. Cena ropy Brent se snížila o 3,7 %, zatímco základní kovy ztratily v průměru procento. Ropu patrně nepodpořilo ani nové ujištění ze strany Íránu, který je údajně připraven do týdne od zrušení sankcí zvýšit produkci ropy asi o 500 tisíc barelů denně (což je pro trh významné množství). Kromě toho Írán potvrdil, že počítá s dalším rozšiřováním produkčních kapacit.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!