Přehled trhů: EUR/USD, ropa, dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD, ropa, dluhopisy

Ropa: Cena ropy Brent zůstala včera relativně v klidu

Cena ropy Brent zůstala včera relativně v klidu a to i přesto, že data amerického petrolejářského institutu naznačila další výrazný nárůst zásob ropy v USA v minulém týdnu. Tradičně větší dopad mohou mít dnešní čísla od ministerstva energetiky (EIA). I ceny ostatních komodit se hýbaly relativně málo – základní kovy zlevnily v průměru o 0,4 %.

Dluhopisy: Výnosy německých dluhopisů zamířily prudce vzhůru

Výnosy německých dluhopisů zamířily v úterý prudce vzhůru (+7,5 bps). Výprodeje bundů byly z počátku primárně taženy dobrým výsledkem průzkumu v bankovním sektoru z pera ECB (tzv. ECB bank lending survey). Ten ukázal, že ochota poskytovat úvěry roste a současně s přebytkem likvidity roste konkurence mezi bankami a klesají jejich marže. V americké seanci bundům dvakrát nepomohly výprodeje amerických dluhopisů, které byly primárně hnané odezvou na dobrá čísla z realitního sektoru. V předvečer zasedání ECB (tento čtvrtek) se ale těžko dostanou dluhopisy pod výraznější prodejní tlak – investoři budou čekat na to, zda si ECB neotevře dveře pro rozšíření měnové expanze na prosincovém zasedání.

Euro včera posílilo pouze mírně

Euro sice včera během dne vůči dolaru posilovalo, avšak do konce seance část pohybu odmazalo a posílilo pouze mírně. Euru pomáhaly výsledky kvartálního šetření o úvěrových podmínkách v eurozóně a výroky Noyera z ECB o jeho spokojenosti se současným nastavením QE. Dnešek není z hlediska očekávaných událostí zajímavý. Očekávaným vrcholem týdne je zítřejší zasedání ECB. I přes Noyerovy komentáře sázíme na spíše holubičí vyznění, které by nemělo euru pomáhat.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!