Přehled trhů: EUR/USD u 1,13, ropa, dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD u 1,13, ropa, dluhopisy

EUR/USD: Eurodolar včera povylezl až pod hranici 1,13

Eurodolar včera povylezl až pod hranici 1,13, avšak dále se bez větších impulzů ze strany dat či centrálních bankéřů nedostal. Dnes večer kromě začátku výsledkové sezóny může být pro trh zajímavý komentář z posledního zasedání FOMC. Fed na něm nezvýšil sazby a trh mohou zajímat zejména argumenty týkající se silného dolaru. Obchodování eurodolaru v pásmu 1,10-1,15 by to však nemělo nabourat.

Dluhopisy: Německé dluhopisy díky ziskům evropských burz lehce ztrácely

Německé dluhopisy díky ziskům evropských burz velice lehce ztrácely – výnos desetiletého bundu vzrostl o necelý 1 bps. Německým dluhopisům hrála totiž do karet horší průmyslová výroba z Německa i Španělska. Ta přichází po špatném výsledku továrních zakázek. Na druhou stranu ale nedopadla nijak dobře ani aukce německého desetiletého dluhopisu – z nabízených 4 mld. eur se upsaly pouze 3 mld. To bylo již potřetí v tomto roce, kdy se Němcům nepodařilo prodat v desetileté aukci celý nabízený objem. Dnes bude jak pro evropský, tak americký trh klíčové sledovat zápis z posledního zasedání Fedu. Zásadní otázka? Jak byl Fed v září blízko ke skutečnému zvýšení sazeb.

Ropa:  Růst zásob ropy a benzínu v USA zchladil ropné býky

Ropa Brent měla sice včera zprvu opět našlápnuto k růstu a dostala se až k 53 USD/barel, ale data o amerických zásobách ropy a produktů býčí náladu zchladila a barel Brentu se tak odpoledne prodával spíše poblíž 51 USD/barel. I přes pokles dovozů totiž zásoby ropy poměrně významně vzrostly. K tomu sice prospělo i nižší využití kapacity rafinerií, ale rostly i zásoby benzínu, což cenu ropy rovněž nepodpořilo. Základní kovy naopak včera posilovaly, i když například cena mědi v podstatě stagnovala.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!