Přehled trhů: ropa, EUR/USD, dluhopisy

Přehled trhů: ropa, EUR/USD, dluhopisy

Ropa

Klesající ceny akcií a obecně obezřetnější nálada na trzích se v pátek projevily i na cenách komodit. Ropa a spol. si přeložily data z amerického trhu práce jako negativní signál a ceny ve většině případů klesaly. Cena měsíčního kontraktu na Brent se dostala zpět pod 50 USD/barel, zatímco ceny základních kovů klesaly v průměru asi o 1,6 % (cena mědi dokonce o 2,4 %). Nijak zvlášť příznivou náladu na začátku týdne nevěští dnešní ranní ztráty čínských akcií (-1,6 %).

EUR/USD

Kurz eurodolaru se v pátek odpoledne pokusil dostat pod hranici 1,11, což se mu nakonec nepovedlo. S ohledem na zavřené trhy v USA bude EUR/USD dnes sledovat zejména dění v Číně a Evropě. Opatrný začátek obchodování na čínském akciovém by měl uklidnit i devizové trhy, přičemž euro asi nepovzbudí fakt, že bývalý řecký premiér Tsipras slibuje voličům v kampani (opět) mírnější podmínky právě dohodnutého úvěrového programu (na druhou stranu jeho stran Syriza ztrácí).

Dluhopisy

Německým bundům se v pátek náramně dařilo. Vezly se na vlně padajících akcií a sázek na možné rozšíření kvantitativního uvolňování v eurozóně. To jenom podpořil rakouský guvernér Nowotny, který v nadcházejících měsících podobně jako my čeká ještě pokles inflace v eurozóně. I když nevěříme, že ECB bude skutečně kvůli nižší inflační prognóze chtít v tuto chvíli rozšiřovat měnovou expanzi, prostředí by mělo dál dlouhým fixním papírům hrát do karet.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!