Přehled zahraničních akciových trhů: Axa, Bank of America, Daimler, Shell a další

Přehled zahraničních akciových trhů: Axa, Bank of America, Daimler, Shell a další

  • Axa 

Výsledky hospodaření: Axa zveřejnila 3. srpna hospodářské výsledky. Čistý zisk byl pod očekávání trhu, když dosáhl 3,2 mld. EUR oproti konsensu ve výši 3,6 mld. EUR. Pojišťovna přes nízké úrokové sazby zaznamenala dobrý vývoj v životním pojištění v Německu, Francii a Japonsku. Důvodem horšího zisku byly vyšší náklady v souvislosti s pojistným plněním u přírodních katastrof, ale také jejich dočasný nárůst v souvislosti s expanzí na nové trhy. Management nadále chce do roku 2020 ušetřit 1,2 mld. EUR na nákladech. Kapitálová přiměřenost byla silná, když ukazatele Solvency II ratio dosáhl 197 % oproti konsensu ve výši 194 %. 

Výhled SG: Société Générale nadále drží nákupní doporučení. Očekávaný růst zisku je výrazně vyšší než pro celý sektor, což by mělo podporovat růst ceny akcií.

  • Bank of America 

Během poslední dvou týdnů nebyly zveřejněny žádné podstatné zprávy. 

Vývoj ceny akcií: Za poslední dva týdny cena akcie Bank of America příliš velkých změn nedoznala a vzrostla o necelé jedno procento. Od začátku roku však přišla o 14 %. Index bankovních titulů v rámci S&P 500 si během roku pohoršil o 9 %.

  • Carrefour 

Hospodářské výsledky: Společnost Carrefour zveřejnila 28. července výsledky hospodaření za první polovinu letošního roku. Provozní zisk dosáhl 706 mil. EUR, což bylo o zhruba 3 % nad konsensem trhu. Optimalizace nákladů vedla k mnohem mírnějšímu poklesu provozní marže oproti očekávání SG. Tržby za druhý kvartál ale meziročně klesly o 3 % zejména v souvislost se stávkami a špatným počasím. 

Vývoj ceny akcií: Akcie na výsledky zareagovaly růstem, nicméně nakonec uzavřely s cca 5% ztrátou. Důvodem byl následný konferenční hovor, kde management oznámil klesající tržní podíl na klíčovém francouzském trhu, a faktorem mohlo být i zklamání některých investorů nad tvorbou volného cash flow. Za poslední dva týdny tak akcie ztratila přes 6 %.

  • Commerzbank 

Hospodaření firmy: Finanční výsledky Commerzbank za Q2 16 zveřejněné 2. srpna přinesly značný pokles ziskovosti, o čemž ale firma informovala již na konci července. Pro trhy byl asi největším zklamáním pokles ukazatele kapitálové přiměřenosti z 12,0 % na 11,5 %. 

Doporučení SG: Analytici Société Générale v reakci na výsledky zhoršili své předpovědi zisků o 15-20 %. Ačkoliv ziskovost firmy zřejmě bude nadále pod tlakem, SG nečeká navyšování kapitálu, a proto se domnívá, že současné extrémně nízké ocenění (poměr ceny a účetní hodnoty jen okolo 0,25x) není adekvátní. Doporučení proto zůstalo „koupit“ navzdory propadu roční cílové ceny z 11 EUR na 8 EUR na akcii. 

Vývoj ceny akcií: Špatné zprávy způsobily další prohloubení historického minima akcií Commerzbank, které aktuálně činí 5,2 EUR za kus.

  • Daimler 

Prodeje vozů: Společnost Daimler tento týden oznámila statistiku prodejů vozů ve Spojených státech. Firma za červenec prodala rekordních 28 523 osobních vozů (+3,6 % y/y), celkový počet prodaných vozů pak meziročně vzrostl dokonce o 7,2 % na více než 32 tisíc. Statistika celosvětových prodejů vozů za uplynulý měsíc zřejmě bude oznámena v následujících dnech. Připomeňme, že za první pololetí prodal Daimler 1,08 mil. vozů, což oproti první polovině roku 2015 znamenalo zvýšení o 12,5 %.

  • Imperial Brands 

Oslabení libry a její dopad na předpovědi: Société Générale na základě slabší britské libry zvýšila odhady zisku pro příští rok o 8 %. Vzhledem k závazku managementu zvyšovat každoročně dividendu o 10 % snížila nepatrně svůj výplatní poměr pro příští rok, aby si vytvořila prostor pro další rok navíc. Původně SG očekávala, že IMB bude zvyšovat dividendu o 10 % do roku 2020, nově o rok déle. 

Zvýšení cílové ceny: SG v souvislosti se změnou svých odhadů rovněž zvýšila svoji cílovou cenu o 6 % na 4500 GBP.

  • LVMH 

Výsledky hospodaření: Výrobce luxusního zboží LVMH oznámil 26. července výsledky za letošní první pololetí, které mírně překonaly tržní očekávání jak na úrovni tržeb (srovnatelné tržby meziročně vzrostly o 4 %, čekal se růst o 3 % y/y), tak v případě čistého zisku (1,71 mld. EUR oproti konsensu 1,68 mld. EUR). Analytici SG v reakci potvrdili svou cílovou cenu 177 EUR na akcii. Jedním z argumentů pro nákup akcií je i očekávání zpětného odkupu akcií; finanční ředitel LVMH spolu s oznámením výsledků uvedl, že firma tuto možnost prozkoumá během září.

  • Michelin 

Hospodaření firmy: Výsledky za první polovinu letošního roku dopadly lépe oproti očekávání, když provozní zisk dosáhl úrovně 1,4 mld. EUR, zatímco konsensus ukazoval na 1,3 mld. EUR. To zapadá do strategie pro roky 2017 až 2020, kterou management oznámil v červnu letošního roku. Mírnou vadou na kráse bylo marginální zhoršení odhadovaného růstu celého trhu, ale Michelin by svým portfoliem měl překonávat vývoj trhu. SG ponechala svoje nákupní doporučení i cílovou cenu beze změny. Akcie reagovaly na zprávy pozitivně a celkově za poslední dva týdny vzrostly o téměř 6 %.

  • Royal Dutch Shell 

Hospodářské výsledky: Royal Dutch Shell oznámil 28. července poměrně slabé výsledky za druhé čtvrtletí. Čistý zisk totiž meziročně spadl o 72 % na 1,05 mld. USD, konsensus trhu přitom pro Q2 počítal se zhruba dvojnásobným ziskem. Podle analytiků SG je problém na nákladové straně, protože rok 2016 je ve znamení konsolidace obří akvizice firmy BG. SG proto snížila letošní odhad zisku skoro o 20 % a pro rok 2017 o 12 %. Dlouhodobé odhady ale zůstaly víceméně nezměněny, stejně jako cílová cena 2500 GBP na akcii. 

Vývoj ceny akcií: Akcie Royal Dutch Shell v posledních dvou týdnech klesaly, na čemž se kromě čtvrtletních výsledků projevila i korekce cen ropy. Oproti své ceně na přelomu roku jsou ale stále skoro o 30 % silnější.

  • Sanofi 

Výsledky hospodaření: Sanofi oznámilo 29. července hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí, které byly víceméně v souladu s očekáváním. Kvartální tržby ve výši 8,87 mld. EUR (při konstantních měnových kurzech -0,2 % y/y) byly nepatrně pod konsensem, tržní očekávání naopak mírně překonal čistý zisk 1,31 EUR na akcii. Sanofi dále potvrdilo svůj celoroční cíl stabilního zisku na akcii po očištění o vývoj měnových kurzů. Právě nedávný vývoj měn nebyl pro Sanofi příliš příznivý, což vedlo analytiky SG k mírnému zhoršení svých prognóz zisků a ke snížení roční cílové ceny ze 104 EUR na 100 EUR na akcii.

akcie_KB

Zdroj: analytický tým Komerční banky

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!