Přemýšlíte co nakoupit? Podle Citi Bank by to měl být USD/CHF

Přemýšlíte co nakoupit? Podle Citi Bank by to měl být USD/CHF

Analytici Citi Bank se snaží pochopit, co se aktuálně děje na finančním trhu, a proto se rozhodli podrobit analýze toky peněz. Podle jejich dat lze na trhu momentálně sledovat dva toky peněz. Hedgeové fondy utíkají z rizika a nakupují bezpečná aktiva, zatímco reálné peníze a dlouhodobí investoři nakupují aktiva, která v prvých dnech letošního roku nejvíce oslabila. Tito investoři se orientují hlavně na asijské měny rozvíjejících se trhů, které smetl dolů čínský akciový novoroční výprodej.

Závěr Citi Bank je takový, že tok peněz hedgeových fondů do bezpečných přístavů by měl být ukončen. Pro srovnání s loňským srpnem jsou aktuální toky peněz protichůdné (dlouhodobí investoři versus krátkodobé hedgeové fondy). Loni v srpnu obě dvě skupiny investorů utíkali stejným směrem, a to do bezpečí.

Podle banky nejlépe vychází měnový pár USD/CHF, od něhož očekává posílení. Citi Bank rovněž předpokládá otočení současného trendu na GBP a AUD.

Z grafu níže lze vidět, že měnový pár USD/CHF se poslušně drží nad rostoucí trendové linii. Silným supportem je hodnota 0,9800. Pokud se odhad Citi Bank vyplní, lze očekávat testování nejdříve lednových a následně i listopadových maxim z loňského roku.

usd_chf_12_1_2016

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!