Proč používat Bitcoin?

Proč používat Bitcoin?

V poslední době se v investičním prostředí nemluví o ničem jiném. Bitcoin leží v hlavě všem investorům, kteří touží dosáhnout zajímavého zhodnocení. Po dosažení hranice 10 000 USD se Bitcoin nezastavuje a pokračuje na své cestě dále k výšinám. 

Proč používat právě Bitcoin?

Pokud zvolíte platbu prostřednictví své banky, zpravidla trvá nějakou dobu, než banka uvolní prostředky a reálně je zašle příjemci. Je to z důvodu ujištění se, zda skutečně prostředky disponujete.

Bitcoin je mnohem rychlejší. Zpravidla se transakce uskuteční během několika krátkých chvil a vaše prostředky jsou připsány příjemci. Transakce jsou zároveň mnohem méně nákladné. Banky si ponechávají poplatky za zprostředkování převodů peněz. Tyto částky se postupem času nashromáždí na zajímavé obnosy. Bitcoin je oproti tomu mnohem levnější. Ponechává si jen velmi malé částky z uskutečněných operací.

Ohromnou výhodu, kterou investoři spatřují, je decentralizace měny.  V historii jsme mohli zaznamenat situace, kdy centrální banky stahovali prostředky, aby se zachránila nevyzpytatelná ekonomická situace, to se u Bitcoinu stát nemůže. Vy jste vlastníkem této měny, která je decentralizovaná a nespravuje jí žádná vrcholová autorita.

Většina zboží je v dnešní době zakoupena pomocí kreditních karet. Pokud jste někdy zaslali peníze někam, kam jste nechtěli, jistě jste si vyzkoušeli, že lze prostřednictvím své banky zrušit platbu. Jakmile odešlete Bitcoin nelze vzít zpět. Dále také je velmi dobře zabezpečený. Prostřednictví kreditní karty se dá platit velice snadno. Pokud chcete platit Bitcoinem, pak musíte znát své soukromé heslo prostřednictvím něho pak můžete uskutečnit transakci.

Problém s tradičními bankovkami je, že vláda jich může vytisknout, kolik chce. Tím spouští vlnu přicházející inflace a znehodnocení našich peněz. Tohoto faktoru využívá i v případě, když vznikne velký dluh, který musí stát zaplatit. Bitcoin působí jinak. Je ho omezené množství a bude jich vydáno jen 21 milionů. Následně pak nebudou vydávány další a tak nebude možné zpuštění inflace. Naopak velice pravděpodobně se v oblasti krypto měn spustí deflace.

Specifikum Bitcoinu je, že nikdo nemusí vědět, kolik jich vlastníme. Někteří lidé se cítí nepohodlně, když ostatní lidé a stát vědí, kolik peněz mají. Bitcoin toto zamezuje a pokud nechcete, aby kdokoliv věděl, že vlastníte Bitcoiny, nikdo to vědět nemusí. Na druhou stranu se tato vlastnost dá i zneužít, jelikož sem odtékají nelegální peníze, které nikdo nedokáže kontrolovat na základě toho, že se nezná vlastník Bitcoinové adresy.

Nemusíte nikomu důvěřovat ohledně spravování vašich fondů. Například nemusíte důvěřovat bance ani jiné instituci, že s vašimi prostředky bude nakládat spravedlivě. Zároveň máte své prostředky v bezpečí. Pokud by se například Paypall rozhodl, že uzavře váš účet na základě čehokoliv, může tak udělat. V prostředí Bitcoinu se vám toto nestane. Vy jste vlastníkem a nikdo vám váš účet nevezme.

Vláda má přísná pravidla ohledně tisku padělků a jedná se i o závažný trestný čin. S Bitcoinem si své peníze vytvořit můžete! Pokud máte dostatečné vybavení, můžete si své Bitcoiny vytěžit a vytvořit si tak další prostředky.

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!