Projev Janet Yellen by mohl rozčeřit akciové trhy

Projev Janet Yellen by mohl rozčeřit akciové trhy

Hlavní události

  • Produkce Pegasu bude ve druhé polovině roku nepatrně nižší kvůli pravidelným odstávkám linek.
  • Západoevropské akcie by měly dnešní obchodování zahájit smíšeně.
  • Hlavní pozornost trhů se dnes bude soustředit na projev šéfky Fedu Janet Yellen. Mimo to bude zveřejněna revize amerického HDP za druhý kvartál a finální údaje o spotřebitelské důvěře michiganské univerzity. V Evropě bude zveřejněna německá spotřebitelská důvěra institutu GfK a francouzský HDP za druhý kvartál a ECB publikuje svůj měnový přehled.
  • Société Générale snížila doporučení na držet pro irského výrobce stavebních materiálů CRH. Naopak akcie italského realitního fondu Beni Stabili nově doporučuje nakupovat.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie včera zakončily v červeném, když index S&P 500 klesl o 0,1 %. Nejhůře se dařilo farmaceutickému sektoru, který přišel o 0,8 %, na druhou stranu půl procenta si včera připsali těžaři a zpracovatelé základních surovin. Obchodní aktivita byla nízká. Tu by dnes mohl podpořit projev Janet Yellen o stavu americké ekonomiky a měnové politice.

Na asijském kontinentě během dnešního nočního obchodování rovněž převládala spíše červená. Více jak jedno procento dnes odepsaly akcie v Japonsku, když reagovaly na posilující jen vůči americkému dolaru. Klesá i australská burza (-0,5 %), naopak čínské indexy končí seanci v mírných ziscích.

Pegas Nonwovens

Na včerejším konferenčním hovoru k výsledkům hospodaření management uvedl, že ve druhé polovině roku bude celková produkce nepatrně nižší ve srovnání s prvním pololetím kvůli pravidelným odstávkám linek z důvodu jejich údržby. Od třetího kvartálu by mělo dojít ke snížení úrokových nákladů zhruba o 0,5 mil. EUR za kvartál, když v červnu došlo ke splatnosti úrokových swapů, které byly sjednány k předchozím bankovním úvěrům. K expanzi v Jižní Africe zaznělo, že linka by měla mít výrobní kapacitu 10 tis. tun. a měla by být méně nákladná na kapitálové výdaje. Více informací by mělo být k dispozici v listopadu při prezentaci výsledků za třetí kvartál. Přestože došlo v první půlce roku ke snížení čistého dluhu, jeho další pokles management ve zbytku roku nepředpokládá kvůli výplatám dividend, splátkám úroků a výdajům na dostavbu nového skladu.

Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!