Prolomení supportu a rezistence

Prolomení supportu a rezistence

V dnešním článku si ukážeme, jak implementovat dosud získané znalosti o supportech a rezistencích do analýzy trhu. V posledním vzdělávacím článku byly popsány jednotlivé fáze trhu, tedy trh rostoucí, klesající a konsolidující. Dnešní článek se zaměří na pokračování v trendu a využití konsolidačních období.

Pullback

Pullback můžeme volně přeložit jako návrat trhu k prolomenému supportu. Jde tedy o situaci, kdy trh vykoná medvědí impuls, dostane se do fáze, kdy část obchodníků uzavře zisk, následně zkoriguje výprodej a naváže na medvědí trend.

pullback 1

Na obrázku jsou černou šipkou označená místa, kde se většina obchodníků snaží hledat vstup do trhu. Jak je vidět, tak k pullbacku dochází jednak v silném trendu, kdy trh tvoří rychlý sled nižších low a zároveň nižších high, ale také v situacích, kdy nejprve vyprodá, pak konsoliduje a následně pokračuje v trendu. Technika pullbacku je oblíbená, protože v místě černé šipky existuje vysoká šance na navázání na původní trend a zároveň lze v těchto místech nastavit velmi nízký stop-loss.

Throwback

Throwback je opakem pullbacku. Najdeme ho tedy v býčím trendu. Jedná se stav, kdy trh prolomí rezistenci a následně má tendenci se k ní vracet a z toho místa pokračovat v růstu.

pullback 2

Na obrázku jsou pět znázorněny nejlepší místa pro nástup do trendu. Ta tedy vždy vznikají po proražení rezisteční hladiny.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!