Ripple – kurz, cena, online graf

Ripple – kurz, cena, online graf
Zdroj: https://www.tradingview.com/widget/advanced-chart/

Asi nikoho nepřekvapí, že Ripple je kryptoměna založená na technologii blockchainu. Nakonec toto platí o všech kryptoměnách. Ripple jako kryptoměna a zároveň platební protokol. Vznikla v San Francisku v roce 2012 uvnitř společnosti Ripple Labs. Tento startup vyvinul globální platební řešení pro finanční instituce. Za posledních 5 let Ripple vytvořil real-time vypořádací systém (RTGS), který umožňuje instantní vypořádání plateb.

Podle Ripple Labs spojuje Ripple banky, platební poskytovatele a korporace na RippleNet. Umožňuje skutečné posílání peněz v reálném čase. Všechny transakce se zároveň ukládají do decentralizované účetní knihy, fungující na principu blockchainu.

V současné době jde o čtvrtou největší kryptoměnu s kapitalizací 6,5 miliardy dolarů. Inicializace a vypořádání platby nezabere více než 4 vteřiny. Během jedné sekundy je RippleNet schopen vypořádat více než 1 000 transakcí. Ripple je tak skvělou možností pro společnosti pracující ve velké míře se zahraničními platbami. Jednak transakce namísto dnů či týdnů trvají sekundy a za druhé se šetří vysoké náklady pro zrealizovaní zahraničních plateb.

Kurz Ripplu je v poslední době relativně stabilní a pohybuje se v rozmezí mezi 0,14 až 0,27 za americký dolar. Ripple je ideální kryptoměnou pro začátečníky a vyznavače konsolidačních strategií. Ripple se také může hodit do portfolia dlouhodobým investorům.

Co si ještě přečíst?

Co je to Bitcoin?

Lze považovat Bitcoin za skutečnou měnu?

Co je Ethereum?

Jak nakoupit Ethereum?

Co je Litecoin?

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!