Ropa sleduje bouři v Mexickém zálivu

Ropa sleduje bouři v Mexickém zálivu

Ropa: Cena ropy Brent včera rostla asi o procento. Data o zásobách ropy v USA za minulý týden tentokrát dopadla víceméně v souladu s očekáváními a zásoby ropy poklesly o 3 milióny barelů, což k růstu přispělo. Kromě toho sehrály roli i obavy z možných výpadků produkce v Mexickém zálivu v důsledku nepříznivého počasí.

EUR/USD: Eurodolar včera potěšily výsledky průzkumů mezi nákupními manažery v eurozóně. Předběžná srpnová data překonala odhady, což se euru líbilo a proti dolaru lehce posílilo. Dnešní den by pro eurodolar neměl být příliš zajímavý a pozornost se tak soustředí kromě začátku konference v Jackson Hole na zítřejší zajímavá data v podobě německého indexu Ifo za srpen a v USA pak údaje o nákupech zboží dlouhodobé spotřeby za červenec.
Forint na dvouletých maximech vůči euru

Forint den po zasedání centrální banky posílil a dostal se na více než dvouletá maxima vůči euru. MNB ponechala relativně silný kurz forintu bez komentáře, což se mu patrně líbí. Uvidíme, zda s případným dalším posilováním bude MNB spokojena na dalším zasedání 19. srpna (před kterým nicméně bude mít k dispozici závěry z trhy bedlivě sledovaného zasedání ECB 7. září).

EUR/CZK: Koruna včera zamířila ke slabším úrovním, nicméně daleko se od 26,10 EUR/CZK nedostala. Pohyby koruny jsou v posledních dnech v řádech haléřů s tím, jak se trhu nedostávají žádné nové zásadnější informace. Na jedné straně sice pokračuje dividendová sezóna, na straně druhé zájem zahraničních investorů o to, vsadit si na další posílení, přetrvává. Tomu napovídá i vývoj na dluhopisovém trhu, kde krátký konec křivky zůstává v záporu jak přibitý.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!