Sázky na zvyšování sazeb v eurozóně klesly

Sázky na zvyšování sazeb v eurozóně klesly

Sázky na letošní růst sazeb ECB ochladly a euro spolu s tím kleslo. Další ztráty zatím nenabírá. Dnes nás čeká série zajímavých událostí v USA počínaje ADP reportem z trhu práce přes ISM ve službách až po zápis z jednání FOMC. Dobrá data by mohla dolaru pomoci stejně jako roztahující se kreditní spready v eurozóně.

Dluhopisy: Výnos německého bundu včera dál padal a rozpětí mezi francouzským a německým bundem se v předvečer zasedání americké centrální banky pohybovalo na nejvyšších úrovních od roku 2012. Špatný výkon Marine Le Penové (podle průzkumů až na čtvrtém místě) by mohl dnes napětí lehce snížit.

Ropa: Cena ropy Brent se opět významně přiblížila hranici 55 USD/barel. Ropě v posledních hodinách prospěla zejména neplánovaná odstávka těžby v Severním moři (tamější ropná pole jsou pro Brent klíčová). Kromě toho tentokrát neublížila ani data o amerických zásobách – institut API uvedl, že zásoby surové ropy v USA v minulém týdnu klesly více, než se čeká. Dnes trh sleduje zejména oficiální data o zásobách od EIA.

Zdroj: analytický tým ČSOB

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!