Situace na trhu forwardu s korunou se stabilizovala po slovních projevech ČNB

Situace na trhu forwardu s korunou se stabilizovala po slovních projevech ČNB

Trhy budou sledovat vyjádření centrálních bankéřů

Tento týden bude kalendář ekonomických událostí v České republice naprosto prázdný. Trhy tak budou vyčkávat především na další případné komentáře zástupců ČNB. Situace na korunových forwardech tak může zůstat volatilní, dokud ČNB případně neprodlouží očekávanou platnost svého kurzového závazku dále do budoucna.

Makroekonomických údajů se z regionálních zemí dočkáme pouze v Polsku. Nejzajímavější bude srpnová statistika průmyslu, která by měla vykompenzovat červencový propad způsobený do velké míry nepříznivými kalendářními faktory.

Maďarská centrální banka by měla ponechat měnovou politiku beze změn v souladu se svou pozicí, že současné nastavení měnových podmínek je v souladu s příznivým vývojem ekonomiky a návratem inflace k cíli.

Situace na korunových forwardech se mírně uklidnila

Kurz koruny setrval minulý týden jen těsně nad hladinou 27 CZK/EUR. Zajímavější situace opět panovala na korunových forwardech. Guvernér Rusnok se v úterý snažil uklidnit trhy a zabránit dalším spekulacím vůči kurzovému závazku v rozhovoru pro Českou televizi, kde naznačil možné posunutí „exitu“ do druhé poloviny roku 2017. Roční forward na jeho slova reagoval mírnou korekcí, což vydrželo až do pátečního odpoledne. Akutní spekulace na konec závazku tak prozatím podle všeho opadly. Kdykoliv se ale mohou vrátit, protože oficiálním postojem ČNB nadále zůstává tzv. tvrdý závazek do konce roku 2016 a tzv. měkký závazek (očekávání bankovní rady) v polovině roku 2017. Naším výhledem nadále zůstává opuštění minimálního kurzu 27 CZK/EUR v Q4 17 poté, co inflace dosáhne 2% cíle.

Komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!