Solidní americká data dolaru opět pomohla

Solidní americká data dolaru opět pomohla

Včerejší kurzový vývoj na měnovém páru USD/EUR byla jako na houpačce. Po dopoledním vystřelení eura k 1,064 USD/EUR se kurz ještě během dopoledne vrátil k ranním otevíracím 1,06 USD/EUR, aby se v průběhu americké seance dostal až na 1,058 USD/EUR. Zatímco společnou evropskou měnu podpořil nečekaně vysoký Sentix index očekávání investorů v eurozóně, když se za únor vyšplhal na nejvyšší hodnotu od roku 2007, dolaru pomohly odpolední finální statistiky objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za leden. Oproti předchozímu odhadu byly revidovány výše.

Ropa vyčkává na střed týdne, kdy budou zveřejněny statistiky o amerických zásobách ropy a ropných produktů za minulý týden, které mohou alespoň na chvíli zvýšit volatilitu. Celkově však trh čeká na výraznější impuls, ať již z nabídkové strany (v současnosti se zdá být pravděpodobnější) či ze strany poptávky. Ten bude zapotřebí pro to, aby ropa opustila relativně úzké cenové pásmo, ve kterém se obchoduje od začátku roku.

Výnosy amerických dluhopisů zamířily včera vzhůru s tím, jak se trhy připravují na další růst sazeb Fedu. Desetiletý výnos se poprvé po měsíci opět přiblížil ke 2,50 %. Podobně na tom je německý bund, kde se výnos na deseti letech vyšplhal na 0,35 %. Pokud ale ECB na čtvrtečním zasedání potvrdí ochotu pokračovat v QE, zatím asi v předvečer nizozemských voleb nelze čekat výraznější ztráty německých fixně úročených papírů.

Zdroj: ČSOB a Komerční Banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!