Strach z brexitu se vrací. Libra oslabuje

Strach z brexitu se vrací. Libra oslabuje

Report z amerického trhu práce byl sice na první pohled smíšený (pomalejší růst nových pracovních míst vs. rychlejší růst mezd), ale následná rétorika Fedu se nesla v převážně jestřábím tónu. Jestřábi mezi americkými centrálními bankéři totiž volají po zrychlení tempa zvyšování úrokových sazeb (Mesterová, Lacker), zatímco holubice (Evans) se smiřují s trojím zvýšením úroků. Vezme-li pak v úvahu jestřábí vyznění posledního zápisu z jednání FOMC, tak to opravdu vypadá na to, že zvýšení oficiální sazeb by mohla být letos spíše opravdu tři (či možná i více).

Viděno v tomto kontextu je třeba v následujících měsících vidět jakékoliv výraznější ztráty dolaru (vůči euru) jako dočasnou záležitost. Dnes trh opět bude muset dát pozor na rétoriku Fedu – bude mluvit Lockhart a Rosengren – tedy centrální bankéři, kteří se z původních holubic vyvinuli v ty, kteří dnes tlačí spíše na rychlejší růst sazeb. Britská libra se opět dostává pod tlak politiky a kauzu brexitu, když britská premiérka Mayová v rozhovoru pro Sky News “rozptýlila” obavy, že by zamýšlela něco měnit na rozhodnutí vystoupit z EU.

Dluhopisy: Čísla z amerického trhu práce pomohla výnosům směrem vzhůru. Trhy přešly bez výraznější reakce o něco slabší přírůstek pracovních míst, ale zaujal je zejména růst mezd, který zrychlil na nejsilnější tempo za posledních sedm let (2,9 %). Po jestřábích komentářích z Fedu šel vzhůru i krátký konec americké křivky. My nově počítáme v tomto roce s trojitým růstem úrokových sazeb (první možná již v březnu), což v trzích v tuto chvíli ještě není.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!