Technika naznačuje posílení GBP/NZD

Technika naznačuje posílení GBP/NZD

NZD předchozí týden rapidně posílil díky oživení apetitu investorů po riziku a lepším výsledkům aukce mléka, v níž vzrostla cena komodity o téměř 10 procent. Novozélandská centrální banka (RBNZ) podle všeho nebude spokojená s rapidním posílením měny, kterou zraňuje zpomalující čínská ekonomika a lze očekávat slovní intervence.

Samotný vývoj NZD proti USD naznačuje, že NZD mohou dojít rychle síly, neboť se obchoduje poblíž silné zóny rezistence (0,6710 – 0,6770). Možnost oslabení naznačuje i medvědí divergence s oscilátorem MACD. Z našeho pohledu je momentálně zajímavý vývoj NZD nejen proti USD, ale i proti GBP a AUD.

nzd_usd_13_10_2015

Měnový pár GBP/NZD pohybem v klesajícím kanálu opustil maxima z letošníha srpna a září. Propadl se pod Fibonacciho hodnotu 38,20 a míří k dalšímu cíli, a to Fibonacciho hodnotě 50. Zde by se měl pokles zastavit, podíváme-li se na graf, v němž spatříme masivní býčí divergenci s oscilátorem MACD. Nicméně otázka je, zdali dorazí GBP/NZD až k takto nízkým hodnotám. Proto bychom měli věnovat zvýšenou pozornost vyznačené modré zóně, kde se nacházejí červnová a červencová minima a zmiňovaná Fibonacciho 50-tka. Formu býčí divergence lze spatřit i na 4hodinovém grafu.

gbp_nzd_13_10 gbp_nzd_H4

Cena britské libry dnes byla sražena nepříznivými zprávami o vývoji inflace, analýza zde.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!