Trend is (not) your friend

Trend is (not) your friend

Supporty a rezistence: Trend

V prvním článku věnujícímu se supportům a rezistencím jsme si představili důležitost tohoto technického ukazatele a jak jej nejsnadněji přenést do grafu. Dnes si řekneme něco o tom, jak nám tyto hladiny pomáhají určovat trend.

Fáze trhu

Zjednodušeně můžeme trh rozdělit na tři fáze a to na trh rostoucí, klesající a konsolidující. Každá z těchto fází se skládá z tzv. swingů či jinak řečeno jednotlivých úseků, které jsou buď pravidelné (trh rostoucí a klesající) nebo nepravidelné (trh konsolidující).

sr1

 

Rostoucí neboli býčí trh je obecně definován tak, že cena se pohybuje směrem vzhůru a při této cestě tvoří vyšší minima a zároveň vyšší maxima. Trh tak pravidelně proráží námi zakreslené rezistence a vrací se k nim jako supportům.

sr2

Oproti tomu trh klesající se vyznačuje opačnou pravidelnou strukturou, tzn. sérií nižších minim a maxim zároveň. Trh v tomto případě překonává supporty, které následně využívá jako rezistence.

sr3

 

Nejčastěji ovšem v trhu narazíte na konsolidaci, která se vyznačuje svou nepravidelností. Zjednodušeně lze říci, že trh v této fázi putuje do strany. Tímto směrem se může vydat, ať již v rámci obdélníkové formace nebo trojúhelníkové apod. Po této fázi vždy následuje trendová fáze, na kterou výhledově čeká další konsolidace.

sr4

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!