Trend vs. retail na GBP/USD

Trend vs. retail na GBP/USD

Jaký je trend momentálně na denním grafu GBP/USD? Pokud se na trh podíváme z hlediska teorie technické analýzy a řekneme si, že chceme definovat např. trend v řádech týdnů, pak nezbývá než konstatovat, že trend je jasně medvědí. O tomto tvrzení svědčí pokračující série nižších vrcholů a zároveň nižších minim, tedy nejzákladnější poučka pro určení trendu. V těchto případech by se obchodníci měli zaměřovat na hledání korekčních pohybů a přikupování do trendu na nižších vrcholech do té doby, dokud se budou vytvářet nižší minima.GBP_USD

Opak je však pravdou. Níže můžeme vidět čistý poměr pozic na retailu (krátké pozice – dlouhé pozice). 11. prosince vytvořilo GBP/USD z pohledu denního grafu takovýto nižší vrchol, jenže pro retail to byl právě moment, kdy se přelil poměr pozic na stranu býků. Od té chvíle, byť trh pokračoval v trendu, tak retail navyšoval dlouhé pozice. Samozřejmě, že i část retailu mohla vydělat např. na zmiňovaných korekčních pohybech, ale…. Valná většina otevírala ztrátové pozice.

gu_pozice

Tento článek by měl vést k zamyšlení, zda není snaha hledání konce trendu zcela zbytečná a není zapotřebí změnit vnímání trhů. Vždyť GBP/USD od prvního nižšího vrcholu již urazil cca. 1 000 pips. Přeci jen asi pořád platí, že trend is your friend.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!