Týdenní shrnutí 5.-9.10.2015

Týdenní shrnutí 5.-9.10.2015

Získejúčet.cz:

Týdenní shrnutí začneme nejprve analýzou Daxu, potom se budeme věnovat měnovému páru EUR/USD.

Pojďme se nejprve podívat na Dax z denního pohledu. Na grafu níže můžeme vidět, že Dax po znepokojivých zprávách z Číny stejně jako většina trhů dramaticky spadl. Poté, co panika odpadla Dax zkorigoval a několik týdnů konsolidoval v jedné oblasti (červený obdélník). Následně jsme získali pokračování impulsivního pohybu níž, ale důležitým vodítkem bylo, že ihned po proražení low z 24.8. vstoupili do trhu agresivně kupci. Jestliže naše analýzy nějaký čas sledujete, tak přirozeným cílem trhu je testovat nejférovější cenu profilu. Toto právě aktivita minulého týdne dosáhla, nacházíme se přesně na hodnotě VPOC neboli nejférovější ceně celé oblasti (1). Z dlouhodobého pohledu můžeme nyní očekávat zpomalení.

Denní graf DAX

Denní graf DAX

Ze střednědobého pohledu byl minulý týden ukázkovým rostoucím trendem. Nejsilnějším dnem bylo jasně pondělí (1), kde předtím pátek uzavřel na vrcholu a pondělí ukázkově ihned po otevření testovalo rozpětí pátku. Jakmile agresivní kupci zjistili, že v pátečním rozpětí nejsou agresivní prodejci, agresivně vstoupili a započal rostoucí trend. Úterý (2) nejprve také testovalo níž, ale kupci udrželi dolní hranici rovnovážné oblasti (6) a nepustili prodejce k výraznějšímu propadu i celou středu. Ve čtvrtek (4) jsme získali pomalejší seanci, kde to již vypadalo, že trh uzavře v rovnovážné oblasti středy, ale kupci nezklamali a v poslední hodině ostře vyrazili vzhůru. V pátek jsme zasáhli dlouhodobý VPOC a nakonec vytvořili rovnovážný profil. Rovnovážný profil značí, že v trhu byli jak kupci, tak prodejci. Z tohoto pohledu můžeme klidně očekávat konsolidaci níž. Z profilu minulého týdne můžeme identifikovat dvě nejdůležitější zóny. První úrovní je LVN (7) a VPOC (8). V případě, že prorazíme LVN můžeme s velkou pravděpodobností očekávat test VPOC. Síla tohoto VPOCu jako magnetu pro test je rovněž umocněna tím, že jde o VPOC, jak čtvrtka, tak středy.

Shrnutí týdne

Shrnutí týdne

Aktivita na EUR/USD nebyla tak zajímavá jako na Daxu, ale páteční aktivita možná předznamenává průraz výše. Pokud budeme analyzovat denní graf, zjišťujeme, že i přes značně pomalejší trh jsou kupci agresivnější. Jakmile trh vytvoří low, následuje zpravidla vyšší low. V pátek trh otestoval HVN na 1.400(1), která by mohla zabránit dalšímu pokračování vzhůru. Pondělí 12.10. by nám mohlo ukázat, zda se budeme vracet k VPOC na 1.1254 (2) či prorazíme výše.

EUR/USD Denní graf

EUR/USD Denní graf

 

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

Při analýze jednotlivých dnů pozorujeme, že trh se prakticky do čtvrtka držel v rozpětí pátku 2.10.. Pátek 9.10. přinesl kýženou akci a testoval HVN na 1.400. Týdenní profil nám nám ukazuje, že dlouhodobý VPOC (bod 1 na denním grafu) téměř koresponduje s VPOC předchozího týdne (6). Ve středu (3) jsme byli svědky, jak trh krásně zaplnil oblast nízkého objemu, která vznikla v úterý (2) prudkým pohybem vzhůru. Jak jsme již psali, tak při aktuální situaci (test klíčové HVN na 1.400) je těžké označit silnější stranu. Je však jasné, že aktuální ceny jsou klíčové jak pro kupce tak prodejce. V případě, že kupci budou agresivní, lze očekávat test high denního wingu. V případě, že prodejci zabojují a nedopustí vyšší ceny, můžeme očekávat návrat k dennímu (týdennímu) VPOCu.

Týdenní graf

Ukázka celého týdne

 

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!