Unipetrol zveřejní zítra ráno výsledky hospodaření

Unipetrol zveřejní zítra ráno výsledky hospodaření

  • Unipetrol zveřejní zítra ráno výsledky hospodaření za Q4 16.
  • Západoevropské akcie by měly vstoupit do dnešní seance růstem.
  • Z makroekonomických čísel si dnes největší pozornost zaslouží německý předstihový ukazatel Ifo podnikatelské důvěry. V USA budou publikovány pouze druhořadé žádosti o hypotéky.
  • Výsledky hospodaření dnes ve Spojených státech zveřejní například Boeing, United Technologies nebo AT&T. V Evropě reportuje Novartis či Banco Santander.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie si během včerejší seance připsaly zisky ve výši dvou třetin procenta. Hlavním aktérem byly komoditní společnosti, jejichž akcie vzrostly o 2,5 % na základě pozitivních vyhlídek pro ceny komodit v letošním roce. Pozitivním impulsem pro růst tohoto sektoru byly i hospodařské výsledky společnosti DuPont (+4,5 %) nebo zpráva o možné fúzi této firmy s konkurenční Dow Chemical (+4,4 %). Přes jedno procento však včera posílily i finanční, technologické nebo průmyslové tituly.

Asijské trhy se během dnešního nočního obchodování zelenaly. Japonské akcie po dvou dnech poklesu zamířily vzhůru a za podpory mírně slabšího jenu nebo příznivých hospodářských výsledků amerických firem si dnes polepšily o 1,4 %. Ostatní trhy přidávaly do půl procenta.

Zdroj: Komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!