USD posiluje po komentářích z FEDU

USD posiluje po komentářích z FEDU

Jestřábí rétorika centrální bankéřů z Fedu pomohla včera dolaru k mírným ziskům. Za zmínku stojí zejména výroky Williamse a Locharta, kteří připustili, že by mohlo dojít k utažení měnové politiky již na konci dubna (za předpokladu, že se vše bude vyvíjet správným směrem). Dnes budou pro eurodolarový trh nejdůležitější data o podnikatelských náladách z eurozóny (PMI a Ifo). Pokud by došlo k jejich vylepšení pár EUR/USD může vyskočit výše, avšak podle nás jen na limitovanou dobu. Dvouleté americké výnosy se tak včera posunuly relativně svižně vzhůru (+4 bps) a trhy zvýšily sázky na růst úrokových sazeb na červnovém zasedání Fedu (cca 40 %). Lehce vzrostly výnosy i na dlouhém konci křivky (USA i Německo), především kvůli pokračujícímu růstu cen ropy.

Cena ropy Brent se stále bezpečně drží nad 41 USD/barel. Na počátku nového týdne se objevily další komentáře související s chystanou schůzkou producentů v Daúhá. Nyní se zdá, že ji patrně vynechají zástupci některých zemí OPECu. Jako zřejmý kandidát se jeví Írán, avšak komentáře jsou v tomto prozatím nejednoznačné. Náš výhled na cenu ropy na následující týdny zůstává negativní. Jisté riziko pozvolnějšího růstu cen v následujících měsících s sebou nese jejich nedávný rychlý růst. Poskytuje totiž producentům v USA prostor pro zajištění a rychlejší dokončování ropných studní (aneb odbourávání “fracklogu”). I přesto by však měla produkce ropy v USA letos poklesnout cca o 500 tisíc barelů denně, což by mělo přispět k postupnému vyrovnávání tržní bilance.

Dow Jones Industrial Average se včera obchodoval v úzkém pásmu, převážnou část dne v zelených číslech. Ve včerejší seanci dokázal narůst o 0,1 % na hodnotu 17623 bodů. S&P 500 se pohyboval ve stejném směru a stále se drží nad úrovní 2050 bodů (2051b., +0,1 %). Technologický Nasdaq Composite sice performoval nejlépe z těchto 3 sledovaných barometrů (+0,3 %, 4808 bodů), Apple jej ale tížil v dalším rozletu. Apple představil nový iPhone SE, u něhož je zásadní inovací pro běžného uživatele to, že bude vypadat stejně jako model 5S. Důležitější novinkou bude určitě snížení ceny, kdy budou cenovky nově startovat na výši 399 USD. Níže s cenou šla technologická společnost z Cupertina také na produktech iPad Pro a iWatch. Trhy na novinky reagovaly mírným zklamáním, kdy cena akcie odepsala denní zisky a obchodování končila 0,01 % v záporu na ceně 105,91 USD.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!