Japonský jen (USD/JPY) kurz, cena, online graf

Japonský jen (USD/JPY) kurz, cena, online graf
Zdroj: https://www.tradingview.com/widget/advanced-chart/

Japonsko je největší asijskou ekonomikou s volně směnitelnou měnou. Japonsko je 3. největší ekonomika světa. Vývoj japonského jenu ovlivňuje měnová politika japonské centrální banky (BoJ). Banka vznikla v roce 1882. Cílem banky je cenová stabilita a kontinuální růst cenové hladiny na úrovni 2 procent. Avšak japonská ekonomika dlouhodobě trpí nízkou inflací a vysokým zadlužením, které přesahuje 200 procent HDP.

Japonský jen je investory považován za bezpečný přístav. To znamená, že poptávka po tomto aktivu roste hlavně v období nejistoty, strachu a vysoké averze k riziku. V momentě, kdy se ve světe něco semele, začnou investoři nakupovat japonský jen. Naopak, když je na světových finančních trzích klid, tak o japonský jen je nižší zájem. Japonská ekonomika je založena na službách. Ty tvoří až 68% HDP. Nejvíce exportu směřuje do Číny, USA, Jižní Koreje a Hong Kongu.

Nejaktivnější hodiny pro obchodování japonského jenu jsou v 1:00 hodinu ránu, kdy otevírá tokijská burza. V 3:00 ráno (zveřejnují se japonská ekonomická data), v 14:30, kdy jsou publikována ekonomická data z USA.

Zajímate se o obchodování USD/JPY? Pak vám může pomoci naše forex škola.

Hledáte také informace o americkém dolaru?

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!