Uvolní Kuroda měnovou politiku? Analýza USD/JPY před zasedáním banky

Uvolní Kuroda měnovou politiku? Analýza USD/JPY před zasedáním banky

Zítra v brzkých ranních hodinách zasedá japonská centrální banka (BoJ). Setkání japonské bankovní rady bude ostře sledovanou události, protože někteří investoři sázejí na to, že by BoJ  ještě letos mohla oznámit navýšení objemu programu kvantitativního uvolňování (QE). Jedním z důvodů je klesající inflace a vzdalující se inflační cíl. Ještě začátkem letošního roku rostla cenová hladina požadovaným 2procentním tempem díky impulzu, který přineslo loňské zvýšení sazby DPH z 5 na 8 procent. Avšak v létě se růst inflace zastavil a spadl k hodnotě 0,2 procenta. Banka navíc představí aktuální ekonomický výhled a zasedání bankovní rady doprovází tisková konference s projevem guvernéra Kurody.

Navíc Abeho (premiér) cíle jsou velmi ambiciózní. Roční ekonomický růst by chtěl zvýšit z 500 bilionů jenů na 600 bilionů. Jednoduše by rád zvýšil nominální HDP o 20 procent. K tomu budou podle všeho potřebovat zvýšení státních výdajů, což by právě mohlo vyvíjet tlak na centrální banku (BoJ) ke zvýšení monetárních stimulů (JPY negativní).

Navíc slova Mario Draghiho , který naznačil možnost rozšíření měnových stimulů v eurozóně, tlačí na další ekonomiky, aby přehodnotily svoji monetární politiku.

Zítra ráno budeme primárně sledovat reakci měnového páru USD/JPY na hodnotu silné rezistence 121,75 shodnou s Finobacciho úrovní 61,80. Jako silná podpora očekávaného růstového trendu by měla zafungovat Fibonacciho hodnota 38,20. Měsíční graf USD/JPY ukazuje opakující se 5měsíční konsolidace vyskytující se před nástupem většího pohybu. Následný silnější pohyb by podle grafu mohl přijít právě v listopadu.

usd_jpy_29_10 USD_JPY_M_29_10

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!