V předvečer zápisu z jednání FOMC

V předvečer zápisu z jednání FOMC

Alespoň dnešní večer zastíní na chvíli dění v Řecku. Co sledovat v zápisu z posledního jednání FOMC se dozvíme v nadcházejícím článku.

Zvyšování sazeb

Dnešní zápis by mohl přinést nový pohled na zvyšování úrokových sazeb. Člen FOMC Jerome Powell nedávno řekl, že osobně očekává první zvýšení v září a následné v prosinci. Dnes se tedy trhy dozvědí, jak to vidí i ostatní členové. Většina analytiků očekává konzervativnější přístup, to znamená další odsunutí zvyšování sazeb.

Zahraniční politika

Lze očekávat, že FED neopomine zmínit zahraniční problémy Řecka a Číny. Amerika vnímá hlavně zpomalení čínské ekonomiky velmi citlivě a zcela jistě má svá očekávání, jak bude situace eskalovat.

Tempo  domácí ekonomiky

Klasicky FED zhodnotí zdraví domácí ekonomiky. Pravděpodobně tak učiní ve spojení se zhodnocením růstu úrokových sazeb. V této části by měli bankéři přiblížit svůj výhled na případnou úpravu monetární politiky.

Inflace

Již dříve se bankéři vyjádřili, že dříve než přijmou nějaké zásadní rozhodnutí, chtějí mít jistotu, že cenová hladina stabilně roste a blíží cílovým 2 procentům. Na přetřes by se opět mohly dostat ceny komodit, které například v případě ropy opět klesají. Dolar v současnosti také těží ze situace v Řecku a Číně, což přináší jeho posilování a kontruje tak inflační růst.

Na GBP/USD se nejvíce projevuje síla amerického dolaru. Na denním grafu lze spekulovat o vytváření formace Cypher, což předznamenává další míru poklesu. Nepřekvapí-li zápis z jednání FOMC nějak zásadně trhy, lze očekává pokračující pokles.

GU

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!