V USA dnes slaví svátek díkůvzdání, akcie se drží na maximech

V USA dnes slaví svátek díkůvzdání, akcie se drží na maximech

Hlavní události

  • Výsledky hospodaření společnosti Pegas Nonwovens překonaly tržní i naše očekávání na všech frontách, když EBITDA vzrostla o 38 % a čistý zisk stoupl z 0,5 na 5,5 mil. EUR.
  • Západoevropské akcie by dnes měly zahájit smíšeně.
  • V Evropě se dnes pozornost investorů zaměří na německý a španělský HDP. Solidní ekonomickou důvěru by měl potvrdit i český konjunkturální průzkum. Z USA, kde je dnes Den díkůvzdání, investoři budou sledovat snad pouze údaje o počtu zkonzumovaných krocanů, který se podle průzkumu illinoiské univerzity pohybuje každoročně okolo 45 miliónu, a mohou tak usuzovat na náladu amerických spotřebitelů před zahájením pátečních velkých předvánočních nákupů. Zajímavou by mohla být i informace, zda nově zvolený americký prezident Donald Trump bude mít dnes k večeři také krůtu, která byla původně domestikována v Mexiku.
  • V USA do konce týdne již žádná společnost výsledky neoznámí. V Evropě pak budeme dnes sledovat oznámení francouzského výrobce luxusních alkoholických nápojů Remy Cointreau nebo německého strojírenského obra Thysenkrupp.
  • Société Générale dnes zvýšila doporučení na Držet pro akcie britské nadnárodní certifikační společnosti Intertek.

Obchodování na zámořských trzích

Americké trhy se včera udržely poblíž rekordních úrovních z předchozího dne. Index S&P 500 přidal mírných 0,1 % a zůstal tak těsně nad hranicí 2.200 bodů. Index Dow Jones Industrial rostl nepatrně více o 0,3 % a také se udržel nad svojí rekordní hranicí 19.000 bodů. Od větších zisků včera trhy brzdily špatné výsledky technologických gigantů, kdy HP v reakci na oznámené slabé výsledky ztratil 7 %. Méně šťastnou včera byla také farmaceutická společnost Eli Lilly, jejíž akcie klesly o 10,5 %. Malé a střední firmy pokračovaly v nastoupeném strmém trendu vzhůru, když jejich Russell 2000 index již čtrnáctým dnem v řadě rostl, včera o 0,6 %.

Japonský index Topix po jednodenní pauze dnes navázal na předchozí zisky a dosáhl nejvyšší úrovně od února, když desátý den v řadě rostl o 0,9 %. Celkový MSCI Asia Pacific index však mírně ztrácí 0,3 %, když jihokorejský Kospi po třech dnech zisků dnes klesá o 0,8 % a hongkongský Hang Seng oslabuje o 0,4 %.

 Zdroj: Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!