Velký čtvrtek pro britskou centrální banku

Velký čtvrtek pro britskou centrální banku

Dnešní obchodní den je ve znamení zasedání britské centrální banky (BoE). Výsledek zasedání bankovní rady bude publikován v 13:00. Od banky se nečeká změna nastavení měnové politiky, zejména před blížícím se referendem o Brexitu. Předmětem zájmu investorů bude publikace pravidelní čtvrtletní inflační zprávy, která obsahuje aktuální výhled pro inflaci a ekonomický růst. U této příležitosti je na programu i projev guvernéra centrální banky Marka Carneyho v 13:45. Pečlivě se bude sledovat, zda jeho slova zabloudí i do problematiky Brexitu.

EUR/GBP se už třetím týdnem obchoduje pod rostoucím klínem, jehož dolní hrana se pro měnový pár stala silnou rezistencí. EUR/GBP má dnes šanci opustit úzké pásmo 0,7920 – 0,7860, v němž se pohybuje přes týden a v případě příznivých slov Marka Carneyho existuje potenciál vytvoření formace hlava ramena s černou neckline úrovní. Neckline úroveň bude velkou cenovou podporou pro EUR/GBP i vzhledem k tomu, že se u ní nachází 100denní průměr.

eur_gbp_12_5_2016_001

Dnes vám nabízíme také dlouhodobější pohled na měnový pár EUR/GBP. Na měsíčním grafu je testována klesající trendová linie. V dubnu se vytvořila reverzní svíčková formace „shooting star“. Důležitost aktuálních čísel potvrzuje i fakt, že se zde kříží 100 a 55měsíční průměr a Fibonacciho hodnota 38,20. Ačkoliv je ve hře tak důležitá událost jako Brexit, zdolání všech těchto rezistencí na tak dlouhém časovém rámci (měsíční graf) nebude jednoduché.

eur_gbp_12_5_2016_2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!