Volatilita na trhu s eurodolarem (EUR/USD) je mizivá

Volatilita na trhu s eurodolarem (EUR/USD) je mizivá

EUR/USD: Volatilita na trhu s eurodolarem je v posledních hodinách mizivá, což je dáno tím, že trh vyčkává na rozhodnutí Fedu příští týden či eventuálně na dnešní poměrně důležitá americká data. Ta zahrnují maloobchodní tržby, průmyslovou výrobu, výrobní inflaci a dva důležité indexy podnikatelských nálad z Philadelphie a New Yorku. Asi nejdůležitějším číslem budou maloobchodní tržby, kde lze čekat rozporuplný výsledek, kdy celkové tržby budou negativně ovlivněny slabými prodeji automobilů a naopak tzv. kontrolní skupina (bez aut, benzínu a stavebního materiálu) by měla vykázat solidní (meziměsíční) růst.
Včera dluhopisy zastavily své propady

Včera dluhopisy zastavily své propady a výnosy poklesly na delším konci křivek jak v USA, tak v eurozóně. Pozitivně se na nich mohl podepsat pokračující pokles cen ropy. Jestli se jedná o finální obrat na dluhopisovém trhu a výnosy budou do konce roku růst, závisí především na tom, jak trhy unesou lehké přitvrzování měnových podmínek v USA a vidinu blížícího se konce QE v eurozóně.

Zásoby ropy v USA minulý týden nečekaně klesly

Zásoby ropy v USA v minulém týdnu překvapivě poklesly (cca o 0,6 miliónu barelů), ačkoliv došlo k výraznému oživení dovozů. Cena ropy na to nicméně dokázala zareagovat jen krátkodobě. Po zveřejnění čísel prudce vyletěla vzhůru, nicméně vzápětí stejně prudce poklesla. Celkově opatrnější náladu v tomto týdnu (viditelnou například na akciích) v případě ropy ještě podtrhla Mezinárodní energetická agentura (IEA) svou negativní revizí růstu poptávky po ropě pro zbytek tohoto roku a pro rok následující. Na druhou stranu však stále platí, že je třeba být v pozoru před případnými verbálními intervencemi producentů.

Americké trhy stabilizují výkyvy posledních dnů

Poslední tři obchodní dny byly na amerických trzích ve znamení značných denních rozsahů (přes 1,5 % v pondělí a úterý, 2,5 % v pátek), včera pak došlo spíše ke stabilnějšímu vývoji, který měl převážně pozitivní charakter. Indexy v první hodiny obchodování rostly okolo 0,6 % v čele s technologickým sektorem. Akcie Apple Inc se posunuly na 5M maxima díky pozitivním ohlasům na objednávky nové verze iPhonu, růst biotechnologického odvětví podpořil celý zdravotnický sektor. Společnost Bayer oznámila dohodu o převzetí společnosti Monsanto, její akcie se obchodují u $107/akcii, ačkoli odkupní cena se pohybuje na $128/akcii (tedy o 19 % vyšší hodnota). Dokončení transakce se předpokládá ke konci příštího roku. Důvodem pro výrazný cenový rozdíl může být i nutný souhlas regulatorních orgánů.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!