Výhled od 9.3. do 13.3.

Výhled od 9.3. do 13.3.

V minulém týdnu jsme ve vidu hovořili o možném výprodeji na páru NZD/USD, který se blížil do silné prodejní zóny. Tuto teorii navíc podporoval vývoj na indexu amerického dolaru. Jak je vidět ze 4hodinového grafu NZD/USD tak došlo k výraznému prodeji, těsně před dosažením avizované hladiny.

nu

Impulsem k prodeji bylo vytvoření dvojitého vrcholu. Tato technická formace umožnila prolomit krátkodobou býčí trendovou linii a trh pokračoval následně v pohybu směrem na jih. V blízké době by mohlo dojít k testu podpory na ceně 0,7346, následná reakce rozhodne o dalším vývoji. Zatím nic nenaznačuje změnu trendu a trh by mohl postoupit až k předchozím minimům u úrovně 0,7210.

Minulý týden byl obecně velmi zajímavý. Trhy se dočkaly výrazného posílení amerického dolaru a mezi obchodníky se hodně diskutuje o dosažení parity na oblíbeném páru EUR/USD. Byť má tato teorie mnoho příznivců i odpůrců, tak je velmi pravděpodobné, že se k této psychologické úrovni opravdu podíváme. Důvodů k tomu názorů je mnoho, avšak hlavním je spuštění kvantitativního uvolňování ze strany ECB k 9.3. a dále pak harmonický vývoj na týdenním grafu.

Zde lze pozorovat finišující formaci hlubokého kraba, který měl najít poslední vrchol právě na ceně parity, u které leží Fibo 161,8. Analýza tak ukazuje, že je velmi pravděpodobný další propad na EUR/USD ve srovnání se současnými hodnotami.

EU

Silný impuls, jež bývá viděn před změnou sentimentu se objevil minulý týden na volatilním páru GBP/JPY. Zde můžeme pozorovat tvořící se Gartleyeho formaci. Pokud je predikce správná pak minulý týden došlo k dotvoření vrcholu C a medvědi by měli ovládnout situaci až k hladině 78,6. Úroveň 38,2 by mohla posloužit jako pull-back úroveň ke vstupu do shortu na nižších TF.

GJ

Podobně jako GBP/JPY se tváří i NZD/JPY. Zde minulý týden došlo k penetraci předchozího maxima 90,50 a trh tak vytvořil falešný průraz. Medvědi pak dokázali posunout cenu výrazně níže. V případě proražení minima z týdne předcházejícího, tak se otevře prostor k podpoře 86,73.

NJ

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!