Výroky Fedu povzbuzují dolar

Výroky Fedu povzbuzují dolar

Série teroristických útoků v Bruselu se včera pochopitelně negativně podepsala na kurzu eura, byť jeho ztráty byly dost zásadně zmírněny výbornými výsledky podnikatelských nálad v průmyslu eurozóny (PMI, Ifo). Nicméně dolaru v noci ještě pomohly jestřábí výroky přicházející z Fedu, kdy se nezvykle pozitivně o americké ekonomice (opět překvapivě) vyjadřovaly i holubice (viz Evans). Členové FOMC však mají důvod být pozitivní – po včerejší regionální náladě z Richmondu totiž náš běžící odhad ISM pro březen ukazuje na návrat ke klíčové hodnotě 50 bodů. Dolar přitom může i dnes dostat další pozitivní stimul ze strany rétoriky Fedu – bude totiž mluvit vlivný člen FOMC.

Americká výnosová křivka šla naopak mírně vzhůru, k čemuž patrně přispěla série jestřábích komentářů z Fedu (Harker, Evans). Další zajímavou událostí z pohledu dluhopisů budou asi až zítřejší data z USA (zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby). Růst delších výnosů však může držet na uzdě případný pokles cen ropy.

Americké akciové indexy včera několikrát změnily svůj směr, když nakonec zakončily obchodování nerozhodně v blízkosti pondělního závěru. Nervozita byla spojená především s teroristickými útoky v Bruselu, které si vyžádaly více než třicet obětí. Zprávy z Belgie dolehly zejména na společnosti spojené přepravou, kdy Royal Caribbean Cruises oslabila o 2,9 %, Carnival 2,1 % a například Delta Airlines o 1,5 %. Index Donw Jones včera oslabil o 0,2 %, S&P 500 o 0,1 %, když technologický Nasdaq posílil o 0,3 %.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!