Výsledkovou sezónu dnes v USA zahájí Alcoa

Výsledkovou sezónu dnes v USA zahájí Alcoa

Hlavní události

  • Rafinérie v Kralupech, patřící do skupiny Unipetrol, po 5měsíční odstávce způsobené havárií obnovila zpracování ropy.
  • Evropské akcie by dnes měly zahájit poklesem
  • V Evropě dnes německý ZEW zveřejní průzkum ekonomické nálady pro říjen a v USA vyjde indikátor optimismu malých a středních firem. Zajímavější pro investory však bude spíše středeční zápis z jednání FED nebo čtvrteční maloobchodní tržby v USA.
  • SG včera změnila doporučení pro druhou největší evropskou nízkonákladovou leteckou společnost EasyJet na Sell
  • Výsledkovou sezónu dnes v USA již tradičně zahájí jeden z největších světových producentů hliníku Alcoa. Podle agentury Bloomberg analytici odhadují u společností v indexu S&P 500 1,6% pokles zisku ve třetím čtvrtletí.

 Obchodování na zámořských trzích

Po poklesu v minulém týdnu se americké akciové trhy v pondělí vrátily k růstu, kterému dominovaly těžařské a energetické společnosti, podpořené optimismem z rostoucích cen ropy. Kromě klasických tahounů Apple a Alphabet, jejichž akcie rostly shodně o 1,7 %, k 0,5% růstu indexu S&P 500 přispěly 2% růstem Exxon a 1,7 % Chevron. Farmaceutická společnost Mylan zaznamenala nejvyšší procentní růst o 8,2 % v reakci na dohodu s regulátorem. Cenu ropy a pozitivní náladu na amerických trzích podpořilo i vyjádření ruského prezidenta o potenciálním nenavyšování nebo dokonce snížení ruské produkce ropy.

Většina asijských trhů rostla v reakci na posilující ropu a optimismus z potenciálního připojení dalších hlavních producentů ropy mimo OPEC k regulaci produkce. Japonský Topix vystoupal na 4měsíční maximum. Negativní reakce akcií Samsungu (-7,2 %) na oznámení o stahování Galaxy Note 7 dnes poslala korejskou burzu dolů.

Unipetrol

Rafinérie v Kralupech obnovila zpracování ropy po 5měsíční odstávce způsobené havárií, jejíž škoda se odhaduje na 400 milionů korun. Náhrady škod by měly být pokryty z pojištění. Společnost využila odstávky k provedení údržbových prací plánovaných na rok 2017 a další větší odstávka provozu by neměla nastat dříve než v roce 2018. Zprávu vnímáme neutrálně. Opravy proběhly v souladu s plány společnosti.

Zdroj: Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!