Výsledky ČEZ za Q1 16 překonaly odhady na trhu

Výsledky ČEZ za Q1 16 překonaly odhady na trhu

Hlavní události

  • ČEZ zveřejnil silné výsledky hospodaření za Q1 16.
  • Další akcionáři podporují návrhy změn ve vedení a strategii Stock Spirits.
  • Soud potvrdil úpadek NWR, věřitelé se sejdou až 10. srpna.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným růstem.
  • Z makroekonomických dat byla dnes ráno zveřejněna průmyslová produkce v Německu, která zklamala.
  • Výsledky hospodaření dnes oznanumjí například ING, Nokia, UniCredit nebo Walt Disney.
  • Analytici Société Générale včera snížili doporučení pro akcie brazilské těžební společnosti Vale z „koupit na „držet“, cílovou cenu srazili z 8 USD na 4,86 USD za kus.

Obchodování na zámořských trzích

Americké burzy včera stagnovaly. Těsná většina sektorů byla v plusu, což ale kompenzoval výrazný pokles energetického odvětví kvůli snížení cen ropy. Z jednotlivých titulů zaujal 6% růst akcií farmaceutické firmy Allergan, po zvýšení předpovědi celoročního zisku pak přidaly 1,5 % akcie potravinářské firmy Tyson Foods.

V nočním obchodování na asijských akciových trzích byl nejzajímavější skoro 2% růst japonských burz, které podpořilo oslabení jenu. Změny ostatních kontinentálních indexů se většinou vešly do půl procenta, což dnes platilo i pro jindy rozkolísané čínské burzy.

ČEZ

Společnost ČEZ dnes ráno zveřejnila silné výsledky hospodaření za letošní první čtvrtletí, které v položkách zisků podstatně překonaly prakticky všechny odhady na trhu. Vedle faktu, že některé provozní náklady byly o něco nižší, než jsme čekali, k tomu pomohl i zisk 1,5 mld. Kč z derivátových obchodů s komoditami (oproti ztrátě skoro 1 mld. Kč před rokem). Navzdory nečekaně dobrým kvartálním výsledkům však management ČEZ nezměnil svůj celoroční výhled (EBITDA ve výši 60 mld. Kč a upravený čistý zisk 18 mld. Kč). Cena akcií by ale přesto mohla reagovat pozitivně. Výsledky budeme podrobněji komentovat během dnešního dne.

Stock Spirits

Fond Az Valor informoval, že podporuje návrhy firmy Western Gate ohledně změn ve vedení a strategii likérky Stock Spirits. Az Valor drží 2,16% podíl a zastupuje další akcionáře s 1,11% podílem. Western Gate je s téměř 10% podílem největším akcionářem Stock Spirits. O návrzích se bude hlasovat na valné hromadě 23. května.

NWR

Krajský soud v Ostravě včera potvrdil, že těžební společnost OKD je v úpadku. Věřitelé nyní mají dva měsíce na přihlášení svých pohledávek a o způsobu řešení úpadku rozhodnou na své první schůzi 10. srpna. Insolvenčním správcem byl jmenován pan Lee Louda, který působí také jako výkonný ředitel Institutu restrukturalizace a insolvencí při VŠE.

Celý proces úpadku bude složitý a zřejmě i relativně dlouhý. Během následujících měsíců tedy pravděpodobně nedojde k obnovení obchodování s akciemi NWR. Z našeho pohledu je jejich hodnota nulová.

 

JOSEF NĚMÝ
Akciový analytik
Investment Banking

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!