Výsledky hospodaření dnes zveřejní největší americké banky

Výsledky hospodaření dnes zveřejní největší americké banky

Hlavní události

  • Na pražskou burzu jde stavitel solárních elektráren Photon Energy.
  • Evropské akcie by dnes měly zahájit růstem.
  • Po zveřejnění čínského indexu cen výrobců dnes přijdou na řadu důležité americké maloobchodní tržby, spotřebitelský sentiment a PPI.
  • Nepříznivý začátek výsledkové sezóny se dnes budou snažit vylepšit finanční instituce v USA – JPMorgan Chase, Citigroup a Wells Fargo. V Evropě pak budeme sledovat, zda Christian Dior potvrdí letošní dobré výsledky sektoru luxusního zboží.
  • Analytici SG snížili doporučení pro britský investiční fond Jupiter Fund Management na Držet.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy včera nejdříve prudce klesly v reakci na kombinaci nepříznivých informací o čínském exportu, rostoucí pravděpodobnosti prosincového zvýšení sazeb FED a slabého začátku výsledkové sezóny. Během dne však index S&P 500 část svých ztrát vymazal, když se zájem investorů přesměroval k akciím a sektorům s nižším rizikem. Růst utilit a realitního sektoru pomohl zmírnit pokles indexu na konečných -0,3 %. Finanční instituce na amerických trzích včera ztrácely nejvíce.

Asijské trhy dnes opatrně reagují na pozitivní informace o čínském indexu cen výrobců, který poprvé od roku 2012 rostl. Akciové indexy v Hongkongu a Japonsku přidávají kolem 0,5 %. Korejský KOSPI je také v plusu i přes špatné zprávy Samsungu, který kvůli ukončení nové řady Galaxy Note 7 odepíše z letošního zisku 5,3 mld. USD.

Photon Energy

Na pražskou burzu jde stavitel solárních elektráren Photon Energy. Akcie firmy, která byla založena v roce 2008 v Praze, se už prodávají na varšavské burze s kapitalizací pouze pod 46,2 mil. PLN (cca 290 mil. CZK). V pondělí se akcie společnosti začnou obchodovat také v Praze na burzovním trhu Free Market.

Zdroj: Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!