Zápis ze zasedání Fedu potvrdil možnost zvýšení sazeb v prosinci

Zápis ze zasedání Fedu potvrdil možnost zvýšení sazeb v prosinci

Dolar včera posiloval a to jak proti euru, tak i znovu proti libře, která se vrátila k oslabování poté, co se ukázalo, že s usilováním britské premiérky o schválení postupu při brexitu v parlamentu (o čemž se bude hlasovat stejně), to nebude tak horké. Dolar se nicméně koncentroval na komunikaci Fedu a především na zápis z jednání FOMC. Ten odhalil, že výbor chce zvýšit úroky relativně brzy, což ukazuje na prosinec a nikoliv na listopad. Umírněné bylo rovněž vystoupení vlivného člena vedení Fedu W. Dudleyho, který také nevidí důvod někam spěchat (se zvyšováním sazeb). Pro dolar je výše zmíněná rétorika spíše neutrálního charakteru, přičemž opravdu důležitá data a hlavně vystoupení by měla přijít až v pátek, kdy jsou ve hře maloobchodní tržby a řeč šéfky Fedu Yellenové.

Dluhopisy: Růst delších výnosů se včera odpoledne zastavil

Pravděpodobnost růstu sazeb v prosinci roste (67 %) poté, co zápis z posledního zasedání Fedu ukázal, že centrální bankéři chtějí znovu zvýšit sazby “relativně brzy”. Dlouhý konec křivky jako by měl ale opět z dražšího dolaru strach a růst delších výnosů se včera odpoledne zastavil. Dnes po ránu k tomu přispěje pravděpodobně i nervozita okolo Číny po slabém výsledku zářijového zahraničního obchodu.

Akcie: Americké akciové trhy zakončili středeční obchodní seanci smíšeně. Jednotlivé indexy si vedly následovně: Dow Jones Industrial Average +0,1 %, S&P 500 +0.12 a Nasdaq Composite -0.15 %. Nejlépe si vedly utility, reality a telekomunikace. Nedařilo se opět zdravotnictví a energiím. V poklesu pokračovaly akcie hliníkářské Alcoa, jež v úterý zklamala trhy nižším než očekávaným upraveným ziskem na akcii. Akcie odepsaly 3 %. Trhy už se však v tuto chvíli připravují na páteční zveřejnění kvartálních čísel trojice velkých bank JP Morgan, Wells Fargo a Citigroup.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!