Zátěžové testy ČNB potvrdily dostatečnou odolnost bankovního sektoru

Zátěžové testy ČNB potvrdily dostatečnou odolnost bankovního sektoru

 

  • Zátěžové testy ČNB na základě výsledků za třetí kvartál potvrdily dostatečnou odolnost bankovního sektoru vůči případným nepříznivým šokům. Kapitálová vybavenost celého odvětví by podle ČNB zůstala výrazně nad 8% minimem i v krizovém scénáři, který předpokládá hluboký pokles ekonomické aktivity.
  • Západoevropské akcie by měly zahájit bez jasného trendu.
  • Dnes začíná dvoudenní zasedání americké centrální banky. Makroekonomický kalendář dnes nabízí německý ZEW index nebo finální údaje spotřebitelských cen.
  • Société Générale změnila doporučení pro skupinu výrobců nealkoholických nápojů. Nově doporučuje Koupit akcie amerického producenta Pepsico a britského Britvicu. Naopak pro akcie nizozemské společnosti Refresco či řeckého výrobce lahví Coca-Cola Hellenic snížila doporučení na Držet.
  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 z počátku včerejšího dne hledal směr, nicméně nakonec uzavřel jednu desetinu pod pátečním zavíracím kurzem. Nejvíce se dařilo defenzivním akciím, když telekomunikace přidaly 1,1 % a síťová odvětví vzrostla o 1,0 %. V plusu zakončily i energetické společnosti v reakci na rostoucí ceny ropy po sobotním jednání členů a nečlenů OPEC, ale v průběhu dne pak zisky snižovaly. Největší brzdou byly akcie finančního sektoru, které propadly o 0,9 %.

Obchodní aktivita podle pohybu jednotlivých asijských akciových indexů je spíše nižší. Zisky i ztráty se ve většině případů pohybují do půl procenta. Japonské akcie si za podpory oslabujícího jenu připsaly nejvíce (+0,5 %), v těsném závěsu je následovaly jihokorejské s růstem o 0,4 %. Z počátku dne se i čínské akcie po včerejším výprodeji obchodovaly v plusu, když tamní průmyslová výroba i maloobchodní tržby překonaly očekávání, nicméně seanci končí poblíž nuly. S minusem dnes končí indonéská (-0,7 %) nebo australská burza (-0,3 %).

Nižší obchodní aktivita se dá očekávat pravděpodobně během dneška i na evropském a americkém trhu s tím, jak se investoři nebudou chtít pouštět do otevírání nových pozic před klíčovým zasedáním americké centrální banky. V průběhu dnešní seance tak nečekáme výrazné pohyby akciových indexů. I z pohledu makrodat patří dnešek k méně zajímavým.

Zdroj: Komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!