Zcash – kurz, cena, online graf

Zcash – kurz, cena, online graf
Zdroj: https://www.tradingview.com/widget/advanced-chart/

Zcash je relativně nová kryptoměna považovaná za tzv. altcoin, neboli měny, které se objevily až po masivním nástupu Bitcoinu. Zcash je tradičně open-source platforma, běhající na principu blockchainu, stejně jako ostatní měny. Čím se však Zcash liší od konkurence? Zcash se sám definoval takto: „ Pokud můžeme o Bitcoinu říci, že je to http protokol, tak Zcash je https.“ Tím se Zcash prohlašuje za výrazně bezpečnější formu kryptoměny, než je Bitcoin.

Zcash nabízí vyšší bezpečnost, díky tomu, že detaily o odesílateli, příjemci a částce transakce zůstávají soukromé. Zooko Wilcox, CEO a zakladatel Zcash, prohlásil, že Zcash je nový blockchain a kryptoměna, která dovoluje soukromé transakce ve veřejném blockchainu, což přesně vystihuje přidanou hodnotu Zcash. Uživatel Zcash řídí, kdo uvidí jaké detaily.

Zcash nabízí uživatelům kryté transakce, které jsou zašifrované unikátní technikou nazvanou „zero-knowledge“. Tato technika slibuje naprostou bezpečnost transakce stejně jako celé účetní knihy. To je považováno za hlavní přidanou hodnotu oproti Bitcoinu, protože Zcash dokáže lépe zajistit, že nikdo nepodvádí ani nekrade.

Na počátku roku 2017 získala společnost Zcash Electric Coin investici v hodnotě 2 miliony dolarů výměnou za podíl ve společnosti ve výši 16,4 procenta. Odměnou pro investory je 10% ze všech „mincí“, celkem Zcash cílí na 21 miliónů mincí, přičemž 90% bude patřit těžařům.

Co si ještě přečíst?

Co je to Bitcoin?

Lze považovat Bitcoin za skutečnou měnu?

Co je Ethereum?

Jak nakoupit Ethereum?

Co je Litecoin?

 

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!