Zklamání z projevu Donalda Trumpa oslabilo dolar

Zklamání z projevu Donalda Trumpa oslabilo dolar

Dolar zůstal i ve čtvrtek pod tlakem a měnový pár se vydal na výlet až k 1,067 EUR/USD – nejslabší hodnoty za poslední čtyři týdny. Hlavním důvodem bylo pravděpodobně stále zklamání z projevu Donalda Trumpa, ve kterém chyběly jakékoliv bližší detaily ohledně slibované rozpočtové expanze. Od té si trhy i řada centrálních bankéřů začala dost slibovat. Měnový pár ale včera již ztratil chuť útočit na 1,07 EUR/USD a dnes ráno se zdá se stabilizoval – na frontě s yenem USD začal posilovat. Ke stabilizaci by dolaru měl pomoci během dnešní seance také silnější americký maloobchod.
DLUHOPISY:  Výnosy amerických dluhopisů šly včera dolů

Výnosy amerických dluhopisů šly včera dolů – těžily dál z rozpačitého dojmu z projevu nového prezidenta Donalda Trumpa. Současně jim mohly pomoci komentáře některých členů Fedu – většina amerických centrálních bankéřů počítá tento rok s trojitým růstem sazeb, najdou se ale i opatrnější. Šéf chicagského Fedu Charles Evans byl včera relativně skeptický – hovořil o tom, že krátkodobě americká ekonomika sice může zrychlit, půjde ale podle jeho názoru pouze o dočasný fenomén. Dnes by se ve světle slušných výsledků maloobchodu mohla atmosféra na dluhopisovém trhu trochu zhoršit.

ROPA: Cena ropy Brent opět vzrostla nad 55 USD/barel

Cena ropy Brent včera opět vzrostla nad 55 USD/barel. Ropě se líbily informace, že Saúdská Arábie snížila produkci dokonce pod avizovanou úroveň cca 10 miliónu barelů denně. To si trh vykládá jako signál, že největší světový producent ropy to se závazkem omezit produkci může myslet opravdu vážně. Dnes by zároveň mohlo probíhat setkání skupiny producentů, jež by měla na dodržování dohod dohlížet (na konci prosince tento termín pro Reuters naznačovaly zdroje z OPECu). Vzhledem k absenci zpráv na toto téma však není jisté, zda se schůzka nakonec koná (agentura TASS například jako termín zmiňuje až 21.-22. ledna). Pozornost tak dnes budou přitahovat hlavně asi data o aktivitě amerických producentů ropy.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!